wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

 

حضور اعضای هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان در سازمان نظام مهندسی کشاورزی

بیست و ششمین نشست هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد با حضور اعضای هیات رییسه ومدیرکل روابط عمومی استانداری 19 آذرماه 98در سالن جلسات نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار گردید.
در ابتدای این نشست مهندس خلف باغی رییس سازمان ضمن عرض خیرمقدم به ارایه توضیحاتی در مورد اهداف و رویکرد سازمان پرداخت و شفاف سازی مصرف آب بخش کشاورزی را از روابط عمومی های مربوطه استان خواستار شد.
پس از آن اعضای هیات رییسه با دستورکار تعیین شده جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی ها را ادامه دادند.

 

 

برگزاری نشست معاونین آموزشی منطقه یک کشور

نشستی با حضور مهندس ابراهیمی معاون آموزشی و فنی و دکتر رفیعی مدیربرنامه ریزی آموزش سازمان مرکزی و معاونین آموزشی استانهای یزد، کرمان، زاهدان، خراسان جنوبی، کرمان جنوب و هرمزگان با ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان هرمزگان برگزارگردید. معاون آموزشی سازمان مرکزی در این نشست به ایراد سخن پرداخت و گفت: اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی، گسترش فن آوری های جدید و جذب و انتقال تکنولوژی های نوین کشاورزی از سیاست های راهبردی معاونت آموزشی، فنی و پژوهشی در این دوره می باشد.
مهندس ابراهیمی منابع انسانی توسعه یافته را باعث پیشرفت و توسعه سازمان و برنامه های آن دانست و افزود: سازمان برای نهادینه کردن برنامه های خود بایستی سیاست نهادسازی را مد نظر قرار دهد که ایجاد و راه اندازی مراکز انتقال دانش و تکنولوژی، کسب و کارهای نوین کشاورزی، مراکز مهارت آموزی و توان افزایی، پژوهش های کاربردی کشاورزی و مراکز علوم و فنون کشاورزی از جمله این نهادها می باشند.
وی اظهار داشت: جلب مشارکت حداکثری بخش خصوصی برای اجرای برنامه ها و پیشبرد اهداف تعیین شده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ضروری می باشد.
*لازم به ذکر است: در این سفر معاونین آموزشی از اولین و تنها مرکز تکثیر و پرورش کروکودیل در خاورمیانه که در زمینی به مساحت حدود 12 هزار متر مربع توسط بخش خصوصی در جزیره قشم احداث و راه اندازی شده است بازدید به عمل آوردند

سعید پرویزی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان 3 آذرماه 98 با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی دیدار کرد.
در این دیدار ضمن خوشامد گویی و ابراز خرسندی رئیس سازمان نظام مهندسی از حضور مدیرکل امور اتباع درسازمان ار فرصت ها و معایب حضور اتباع در گلخانه ها و واحدهای دامپروری سخن به میان آورد و افزود: سازمان نظام مهندسی آمادگی دارد تا جهت ساماندهی در راستای شناسایی اتباع و تقویت روحیه کاری جهت بکارگیری از فارغ التحصیلان بعنوان ناظرین تولید، طرحی را تهیه و ارایه دهد.
همچنین مقرر گردید جهت بررسی و تصویب طرح، جلسه ای با حضور دستگاههای مربوطه صورت گیرد

سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 15:45

حکم انتصاب

طی حکمی از طرف مهندس خلف باغی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، مهندس سپهر بعنوان مشاور سازمان در امور کارآفرینی و سرمایه گذاری منصوب گردید.
وی هم اکنون بعنوان عضو هیئت علمی دانشگاه امام جواد و مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در حال فعالیت میباشد.

?همچنین با پیشنهاد مشاور کارآفرینی و سرمایه گذاری سازمان کمیته سرمایه گذاری نوآورانه در سازمان تشکیل خواهد گردید تا اعضای حقیقی و حقوقی بتوانند ایده های نوآورانه و خلاق را جهت بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت شناسایی و حمایت نمایند

دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 14:04

 برگزاری هفتمین جلسه شورای سازمان

برگزاری هفتمین جلسه شورای سازمان

هفتمین جلسه شورای سازمان 12 آبانماه 98 با حضور اکثریت اعضاء و بازرس شورا در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا خلف باغی رئیس شورا نتیجه جلسه با رئیس سازمان جهاد کشاورزی در رابطه با ابلاغیه نظارت خوراک دام و دام روستایی را اعلام کرد.
وی سخنان دکتر تابش در جلسه مجمع نمایندگان در مورد بکارگیری فارغ التحصیلان محیط زیست را لازم به پیگیری دانست.
خلف باغی حضور اعضای شورای در ساعتی مقرر در سازمان جهت برطرف کردن مشکلات مراجعین در حوزه های محیط زیست، منابع طبیعی، آب را پیشنهاد داد.
همچنین مصوب گردید که سازمان نسبت به سرمایه گذاری و خرید سهام در صندوق پژوهش و فناوری استان بعنوان سهامدار اقدام نماید تا براساس آن اعضا بتوانند از تسهیلات کم بهره و سایر شرایط موجود بهره مند گردند.
در پایان رئیس شورا، به ارایه گزارش حسابرسی سال گذشته سازمان بصورت تصویری پرداخت که مورد تایید اعضاء قرارگرفت. حسابرس رسمی در بررسی حسابهای سال ۹۷ سازمان وضعیت حسابهای سازمان را از همه جنبه های حسابرسی مطلوب گزارش داد

دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه استان

مهندس خلف باغی 9 آبانماه 98 در دفتر مجمع نمایندگان استان با صباغیان دیدار کرد.
در این نشست خلف باغی پس از ارائه گزارشی از عملکرد سازمان اظهار داشت: متاسفانه برخی نقایص قانونی وجود دارد که باعث به وجود آوردن مشکلاتی در حوزه کشاورزی شده است.
وی با ارایه مستنداتی عملکرد سازمان را در طی 6 سال واگذاری صدور پروانه های به سازمان نظام مهندسی را 47 درصد 30 سال گذشته اعلام کرد و افزود: پس از واگذاری صدور مجوز پروانه های دامپروری و گلخانه و قارچ خوراکی به نظام مهندسی افزایش چشم گیری داشته است که باید عدم به بهره برداری نرسیدن این پروانه ها را که مرتبط به بخش دولتی میباشد را مورد بررسی قرار داد.
خلف باغی در این جلسه برخی از موانع قانونی که دست و پاگیر افراد شده است را بیان داشت و خواستار اصلاح آن توسط نمایندگان استان شد.
وی همچنین خواستار پیگیری اجرای قوانین معطل مانده در جهت حمایت حقوق دانش آموختگان کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست ،آب و شرکتهای مرتبط شد.
در پایان مقرر شد با توجه به توسعه بخش کشاورزی و نیاز به نقش بیشتر نظام مهندسی و نظام صنفی، پیشنهادت جهت رفع مشکلات و موانع قانونی به نماینده مردم بافق بهاباد مهریز خاتم جهت پیگیری در حوزه قانونگذاری و اصلاح ارایه گردد

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان صبح روز دوشنبه 6 آبانماه با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دیدار کرد.
مهندس سپهر در این دیدار جایگاه صندوق پژوهش وفناوری استان و ظرفیت های آن را تشریح نمود.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان، استفاده از تسهیلات و کمک های صندوق برای اعضای حقیقی و حقوقی سازمان را بلامانع دانست.
همچنین مهندس خلف باغی ضمن خوشآمدگویی به تشریح جایگاه و ظرفیت های سازمان پرداخت و گفت: با توجه به جایگاه سازمان و نقش شرکتهای دانش بنیان می توان بر توان اعضاء سرمایه گذاری نمود و این قطعا منتهی به رشد و بالندگی بخش خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و تعامل صندوق،سازمان بتواند در این صندوق سرمایه گذاری کند و بعنوان پشتوانه ای برای حمایت از طرح های کاربردی و دانش بنیان گام بردارد

دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان با رئیس بنیاد ملی نخبگان استان

 

در ابتدا این دیدار سید مهدی کلانتر ضمن خوشامد گویی یکی از نقاط قوت استان یزد را تعاملات بین سازمانی دانست و گفت: رعایت این مساله در هر استانی می تواند سبب پیشرفت در تمام امور شود.
رئیس بنیاد نخبگان استان یزد افزود: بنیاد نخبگان می‌تواند حلقه اتصالی بین دستگاه‌های اجرایی و نخبگان در هر استانی باشد که یکی از امور بسیار حساس است.
وی یکی از وظایف بنیاد نخبگان را شناسایی اختراع های برگزیده دانست و اظهار داشت: هدف از شناسایی اختراع‌های برگزیده، توانمندسازی آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان، ایجاد بازار برای آنها، تکمیل چرخه ملّی نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت است.
در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان ضمن معرفی فعالیت های سازمان نظام مهندسی کشاورزی، اظهار داشت: با توجه به جایگاه نظام مهندسی و عضویت قریب به 4 هزار دانش آموخته بخش کشاورزی، می توان از پتانسیل های موجود جهت اشتغالزایی استفاده کرد.
محمدرضا خلف باغی با اشاره به این موضوع که برخی با داشتن مدرک تحصیلی مهارت کافی را ندارند؛ افزود: برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی، یکی از عوامل موثر در بکارگیری استعدادها در جهت ایجاد شغل برای افراد توانمند در زمینه های مختلف است.
در این جلسه برخی ایده های اشتغالزا مورد نقد و بررسی قرار گرفت و تفاهم گردید تا برخی از آموزش های کسب و کار با هماهنگی بنیاد نخبگان استان برای اعضای سازمان برگزار گردد

کارشناسان سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان 20 مهر ماه 98 طی جلسه ای با ریاست و کارشناسان سازمان نظام مهندسی استان یزد دیدار کردند.
در این دیدار در راستای امور سازمانی و روند فعالیت های در حال انجام واحدهای اموراراضی، صدورپروانه ها،تغییر کاربری، سامانه ارجاع و.... توسط کارشناسان توضیحاتی ارائه گردید.
همچنین در این سفر دو روزه کارشناسان سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان از یک واحد پرورش بز مورسیا اتحادیه دامداران استان یزد، گلخانه کاکتوس، باغ پرورش آهو و مرکز خدمات غیردولتی بازدید به عمل آوردند

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی - اولین جلسه ستاد گلخانه های شهرستان اشکذر با موضوع بررسی مسائل و مشکلات گلخانه داران شهرستان با ریاست "هادی نسب" فرماندار شهرستان و با حضور "خلف باغی" رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان و سایر دستگاههای مربوطه نهم مهرماه در سالن کوثر فرمانداری برگزار گردید.
-در این جلسه فرماندار اشکذر با بیان اینکه شهرستان اشکذر از لحاظ میزان عملکرد و تنوع کشت رتبه اول و از لحاظ سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است، گفت: تنوع بخشی به محصولات گلخانه ای و توجه ویژه به کشاورزی دانش بنیان یعنی استفاده بهینه از آب، زمین و انرژی از سیاست های مهم شهرستان در حوزه کشاورزی است.
-هادی نسب با بیان اینکه کشت هیدروپونیک که یکی از روش های موثر و مفید بخش کشاورزی است به طور جدی در شهرستان اجرایی نشده، افزود: افزایش تولید در واحد سطح و عدم نیاز به سم پاشی و کنترل آفات دو مزیت مهم این نوع کشت هستند که باید نسبت به ترغیب و تشویق کشاورزان به این نوع کشت توسط جهاد کشاورزی شهرستان اقدام شود.
-وی به محدودیت های منابع آبی و لزوم مدیریت بهینه مصرف آب در بخش کشاورزی شهرستان اشاره و گفت: به کار گیری روش های مکانیزه کشاورزی و تغییر الگوی کشت محصولات در گلخانه ها به جای فضای رو باز دو مولفه مهمی هستند که می تواند در مدیریت مصرف بهینه آب موثر باشند.
- فرماندار اشکذر توسعه گلخانه های بخش مرکزی جهت رونق هر چه بیشتر تولید محصولات کشاورزی را از اولویت های شهرستان برشمرد و ادامه داد: نظارت بر نحوه به کارگیری نیروی کار در گلخانه ها از نکاتی است که باید در کنار توسعه گلخانه ها مورد توجه قرار گیرد و عدم توجه به این موضوع علاوه بر تغییر فرهنگ به کارگیری نیروی کار می تواند تبعات امنیتی نیز برای مردم بخش در بر داشته باشد.
- هادی نسب بر حصارکشی و ایمن سازی استخرهای کشاورزی تاکید و گفت: آمار فوت ناشی از غرق شدگی در استخرهای بخش مرکزی در یکسال گذشته قابل تامل بوده و بیانگر این است که به اصول و مقرراتی که در قانون پیش بینی شده توجه لازم صورت نگرفته و باید گلخانه داران را مکلف نمود تا نسبت به حصارکشی استخرهای کشاورزی در یک بازه زمانی مشخص اقدام نمایند.
*در ادامه مدیران دستگاههای مربوطه و همچنین کارشناسان و مدیران دفاتر خدماتی غیردولتی درباره مشکلات و موانع و عدم رعایت برخی قوانین مطالبی را ایراد نمودند.
- در پایان رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با بیان اینکه در حال حاضر ۸۲۱ مورد پروانه تاسیس گلخانه آماده سرمایه گذاری و تجهیز می باشد، گفت: از این تعداد 193 پرونده تاسیس مربوط به شهرستان اشکذر بوده است.
محمدرضا خلف باغی دو شاخص اقتصاد مقاومتی را توسعه گلخانه و پرورش ماهی در دریا بیان کرد و افزود: جهت حمایت این دو مورد اعتباراتی نیز در صندوق ذخیره به آن اختصاص داده شده است .
وی یکی از مهمترین سیاست های سازمان نظام مهندسی کشاورزی را، رونق تولید بخش کشاورزی استان دانست و اظهار داشت: الکترونیکی کردن خدمات جهت صدور پروانه، تخفیف 30 درصد بها خدمات ارائه شده توسط سازمان و تسهیل در صدور پروانه تاسیس با کاهش اخذ استعلامات از جمله این موارد است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی علاوه بر خدمت به کشاورز سلامت مردم را نیز یکی از وظایف دستگاهها مربوطه عنوان کرد و افزود: طبق ماده 28 قانون مراکز بهداشت جهت حفظ سلامت مردم وظیفه آنالیز محصولات کشاورزی را دارند.
وی افزود: تاکنون در استان واگذاری زمین جهت زراعت و گلخانه نداشته ایم و تنها کسانی که زمین باغی و یا زراعی داشتند، پس از بررسی به آنها موافقت کاربری گلخانه صادر گردیده است. 

 

همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان از گلخانه برادران کریمی در اشکذر بازدید به عمل آورد.

در این گلخانه که خیارسبز کشت میشود یکی از موارد قابل توجه آن استفاده از شوفاژ جهت گرمایش گلخانه بود که مصرف انرژی سوخت و برق را به مراتب کاهش داده است

صفحه1 از11

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز141
دیروز169
کل بازدیدها25198

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.231.229.89
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.