wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان- باتوجه به بند 19،از مصوبات صورتجلسه شورای اداری سازمان جهاد کشاورزی به شماره 42858 مبنی بر تشکیل کمیته نوآوری و اقتصاد دانش بنیان با حکم رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد آقایان دکتر اسمعیل زاده رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی ،مهندس خلف باغی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ، مهندس حاجی حسینی معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی، مهندس سلیم معاون تولیدات دامی،مهندس ملانوری معاون تولیدات گیاهی، مهندس شطرنجی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی، مهندس چیت فروش رییس اداره آمار و فن آوری اطلاعات، مهندس مهدوی رییس اتاق رشد کشاورزی و مهندس رمضان اسپرس، مدیربرنامه و بودجه بعنوان اعضای کمیته نوآوری و اقتصاد دانش بنیان در حوزه کشاورزی منصوب گردیدند.
چندی پیش معاون علمی وفناوری رئیس جمهور از سرعت رشد صنایع دانش بنیان در استان یزد خبرداد و گفت:یزد سرعت بسیار بالایی در رشد صنایع دانش بنیان دارد و در یزد تحول سریع‌تر اتفاق می‌افتد چون پتانسیل خوبی در اقتصاد دانش‌بنیان دارد.
همچنین استاندار یزد در همین راستا، یزد را الگوی اقتصاد دانش بنیان در کشور اعلام کرد و از جمله کارهای اجرایی آن مجموعه دانست.
ایسنا/یزد- محمدعلی طالبی با اشاره به نگاه بسیار مثبت رئیس جمهور به استان در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و تاکید وی بر لزوم توجه جدی به اقتصاد دانش بنیان افزود:از هر ظرفیت جدیدی که بتواند به صنایع دانش بنیان کمک کند و منطبق بر اولویت‌های استان باشد حمایت می‌کنیم.
 معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد نیز در جلسه با خبرنگاران، با بیان این‌که در حال حاضر ۹۰ شرکت دانش‌بنیان در این استان فعالیت می‌کنند ، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان استراتژی اولویت‌دار یزد برای توسعه بیش از پیش است.
اکرم فداکار با بیان این‌که در حال حاضر اقتصاد دانش‌بنیان استراتژی اولویت‌دار برای توسعه استان یزد است، گفت: طرح «یزد الگوی اقتصاد دانش بنیان» محور فعالیت و برنامه‌ریزی مدیریت ارشد استان در این حوزه است.
وی با بیان این ‌که ردپای اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از استراتژی‌های جدی توسعه در استان وجود دارد، گفت: گفتمان‌سازی این مهم در حوزه‌های مختلف یکی از مهمترین دستاوردهای مدیریت استان یزد در راستای توسعه همه جانبه است

*به گزارش روابط عمومی سازمان  - با اجرایی شدن قانون هوای پاک ، اقدامات و پیگیری های لازم جهت ساماندهی، آموزش و مصاحبه تخصصی کارشناسان محیط زیست عضو سازمان نظام مهندسی صورت گرفت که در نتیجه تاکنون قریب به 10 نفر از دانش آموختگان این رشته به صنایع معرفی گردیدند و همچنان جلسات مصاحبه ادامه خواهد داشت.
لازم به ذکر است جلسه توجیهی کارشناسان محیط زیست با حضور رییس و مشاور محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشاورزی، معاون و نماینده اداره کل محیط زیست در سالن جلسات سازمان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.
در ادامه پس از سخنرانی رییس سازمان، مباحثی در راستای نکات و اقداماتی که توسط کارشناس محیط زیست در صنایع باید در نظر گرفته شود توسط محمدرضا کوچک زاده معاون اداره کل محیط زیست و علیرضا شریفی مشاور محیط زیست سازمان ارایه گردید.
شایان ذکراست، یکی از دانش آموختگان معرفی شده با حضور در سازمان نظام مهندسی از پیگیری ها و زحمات رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و اداره کل حفاظت محیط زیست تقدیرو تشکر بعمل آورد.

 

 

 

 

 

- به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی استان یزد- نشست روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی منطقه یک به میزبانی  نظام مهندسی استان یزد 20 مهرماه به مدت 5 ساعت در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.

در این جلسه روسای نظام مهندسی استان های ، یزد- کرمان- کرمان جنوب، هرمزگان- سیستان و بلوچستان  و خراسان جنوبی  حضور یافتند.

در ابتدا پس از قرائت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی ، رییس سازمان نظام مهندسی استان یزد ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی  خلاصه ای از عملکرد سازمان استان یزد را ارایه نمود.

در ادامه روسای سازمان نظام مهندسی منطقه یک، هر کدام به ارایه گزاشی از سازمان خود پرداختند.

 حمیدرضا جهانتیغ رییس منطقه یک  نظام‌های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی،  برگزاری منظم این جلسات را ضروری دانست و افزود:  استفاده از تجارب سایر استانها در پیشبرد  سازمان یکی از اهداف این نشست ها است.

در این‌جلسه، پس از بحث و تبادل نظر درباره قابلیت ها و پتانسیل های نرم افزارهای طراحی شده در منطقه یک مانند نرم افزار ویرا ،نرم افزار سماک و سنم کشتمند، جهت بهره گیری در دستور کار قرار گرفت.

همچنین پیشنهاداتی متفاوت مطرح گردید که هرکدام بصورت جداگانه تبادل نظر شد.

در پایان ضمن تصویب مواردی، جهت پیگیری در سازمان مرکزی و طرح در شورای مرکزی با اتفاق آرا، محمدرضا خلف باغی رییس نظام مهندسی استان یزد بعنوان رییس منطقه یک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان های مذکور انتخاب گردید.

 

 

 

 

رسالت اصلی سازمان نظام مهندسی هویت بخشی به مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی است

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: رسالت اصلی سازمان نظام مهندسی هویت بخشی به مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی برای ارائه خدمات مورد نیاز بخش کشاورزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی مجازی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها با اشاره به کارکردهای مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی گفت: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی بایستی با استفاده از فرصت ها و ظرفیت های ایجاد شده توسط سازمان نظام مهندسی، اثر وجودی خود را در عرصه های مختلف تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی نشان دهند.

وی اظهار داشت: ایجاد ارتباط پویا و پایدار بین مصرف کننده و تولیدکننده دانش به عنوان یک حلقه گم شده، یکی از کارکردهای مهم مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی می باشد.

رییس سازمان مرکزی با اشاره به وضعیت استقرار واحدهای تولیدی و اعضای سازمان تصریح کرد: در حال حاضر اکثر کارشناسان و اعضای سازمان در کلانشهرها و شهرها مستقر هستند و این در حالی است که بیشترین کار تولیدی کشاورزی در روستاها و دهستان ها انجام می گیرد.

رمضان نژاد اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با را ه اندازی و استقرار مراکز خدمات در مراکز دهستان ها به دنبال برقراری توازن میان وضعیت استقرار واحدهای تولیدی و کارشناسان کشاورزی می باشد.

وی با اشاره به طراحی اولین سامانه هوشمند طراحی و محاسبات فنی و مالی واحدهای تولیدی توسط اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی، گفت: با توجه به وجود مشکلات عدیده در انجام دستی محاسبات تجهیزات واحدهای تولیدی، بهره گیری از این سامانه هوشمند موجبات افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها در واحدهای تولیدی را فراهم خواهد کرد.

شایان ذکر است در این نشست گزارش روند استقرار مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان ها توسط مجری مراکز ارائه و از استان های پیشرو در این زمینه تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است در بخش دیگری از نشست، مسائل و مشکلات مبتلابه در زمینه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی توسط روسای سازمان نظام مهندسی استان ها مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

*به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی - ششمین جلسه مصاحبه دانش آموختگان رشته محیط زیست با حضور نماینده اداره کل حفاظت محیط زیست، رئیس، معاون آموزش و مشاور محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.
-در این جلسه از ۶ دانش آموخته متقاضی، مصاحبه بعمل آمد که رزومه آنها توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم جهت بکارگیری آنان در صنایع اتخاذ گردید.
-شایان ذکر است: این جلسات با هدف معرفی و بکارگیری فارغ التحصیلان محیط زیست در صنایع استان تشکیل می گردد . که پس از معرفی و شروع به کار افراد در واحدHSEصنایع استان ، بازدید دوره ای صورت خواهد گرفت و از نحوه عملکرد کارشناسان و تاثیرات بسزای اجرای دستورالعمل های محیط زیست و کاهش آلاینده های زیست محیطی گزارش تهیه میگردد.
-لازم به ذکر است: با اجرای قانون هوای پاک و پسماند و بر اساس تبصره ۱ ماده ۱۶ قانون هوای پاک، صنایع تولیدی بالای ۵۰ نفر نیرو، ملزم به بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست در راستای نظارت بر اجرای دستورالعمل های زیست محیطی و پایش های مربوطه می باشند.
- یادآور میشود: تاکنون بیش از 5 نفر از فارغ التحصیلان عضوسازمان به صنایع استان معرفی شده اند که در واحد HSE در حال فعالیت میباشند

 

 

یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 14:22

بازدید صنایع

بازدید مشترک نمایندگان اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد ، صمت و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از صنایع مستقر در اردکان

*به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد : نمایندگان این سه سازمان با همراهی کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان اردکان و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از صنایع کاشی ایفاسرام، برج و ارم اردکان بازدید بعمل آوردند.
*در این بازدید علاوه بر پیگیری مکاتبات انجام شده با این صنایع در زمینه الزام بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست (HSE) و ایجاد واحد محیط زیست در آن صنعت، نکات ضروری مربوط به اجرای دستورالعمل های ابلاغی سازمان در راستای کاهش آلاینده های زیست محیطی به صنایع مذکور اعلام گردید.
* مقرر گردید صنایع نامبرده در بازه زمانی کوتاهی کارشناس واحد محیط زیست خود را به اداره حفاظت محیط زیست استان و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان طی نامه ای مکتوب معرفی نمایند.
*یاد آور میشود: براساس تبصره 1ماده 16 قانون هوای پاک صنایع بالای 50 نفر نیروی انسانی، ملزم به بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست می باشند

 

‍ ششمین جلسه شورای سازمان نظام مهندسی با حضور سیدجمال سجادی پوررئیس جهادکشاورزی استان و برخی مدیران و معاونین این سازمان با شرکت اکثریت اعضای شورای سازمان ، به ریاست محمدرضاخلف باغی رییس سازمان نظام مهندسی ششم شهریورماه 99 در سالن جلسات برگزار گردید.

*به گزارش روابط عمومی سازمان- در ابتدای این جلسه رییس سازمان نظام مهندسی ضمن عرض خیرمقدم و تبریک هفته دولت به ارایه گزارشی از قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، سیاست های سازمان، ترکیب اعضای انتخابی و انتصابی، روند صدور مجوزها و پروانه ها براساس قانون و همچنین واگذاری ها به این سازمان پرداخت.
-محمدرضا خلف باغی آغازعمده فعالیت سازمان را از سال 89 با تصویب قانون افزایش بهره وری و قانون جامع دامپروری دانست و تعداد اعضای عضو را قریب به 4 هزار نفر عنوان کرد.
-وی سامانه های الکترونیکی را بستری مناسب برای ارایه خدمات به اعضا و بهره برداران عنوان کردو اظهار داشت: در سال جاری با وجود شیوع بیماری کرونا هیچ وقفه ای در وظایف این سازمان ایجاد نشد و همه امورخدمات به وسیله سامانه های الکترونیکی صورت گرفت و درصد رو به رشدی در صدور پروانه داشته ایم که در 4 ماهه نخست امسال قریب به 641 پروانه صادر گردید.
-خلف باغی سازمان نظام مهندسی استان یزد را دراتصال به شبکه دولت پیشتاز دانست .
-در ادامه این نشست اعضای شورا ، مدیران و معاونین در زمینه های مختلف اعم از امور دام، گلخانه، آب و خاک، امور اراضی و غیره سخنانی ارایه نموده و در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.
-در پایان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن عرض تبریک هفته دولت و تسلیت ایام محرم از زحمات و اقدامات قابل قبولی که سازمان نظام مهندسی در این مدت انجام داده است تقدیر و تشکر کرد.
-سید جمال سجادی پور تداوم جلسات و عنوان مسایل مختلف را راهی برای رفع برخی موارد مشکل زا دانست و افزود: با برگزاری جلسات متعدد و عنوان کردن مسایل و مشارکت دستگاههای مرتبط بسیاری از کاستی ها و موانع قابل حل خواهد بود.
-وی در زمینه های مختلف اعم از حضور اتباع در گلخانه ها، رضایتمندی بهره بردار، مدت زمان صدور مجوزها و همچنین تعرفه های ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی به ایراد سخن پرداخت.
-در این جلسه مقرر گردید با تعاملات و همکاری دو دستگاه کمیته ای متشکل از نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی جهت موضوعات مد نظر تشکیل شود تا مسایل در کمیته مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‍ بازدید مشترک نمایندگان اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از صنایع مستقر در شهرک صنعتی یزد و کاشی سرامیک شهرستان اشکذر

 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان: نمایندگان این دو سازمان با همراهی رییس اداره محیط زیست شهرستان اشکذر و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان  صبح روز چهارشنبه 5شهریورماه از صنایع کاشی عقیق و ساناز اشکذر و صنایع فرآورده های نسوز پارس، گوهرچاپ یزد مستقر در شهرک صنعتی یزد بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید علاوه بر پیگیری مکاتبات انجام شده با این صنایع در زمینه الزام بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست (HSE) و ایجاد واحد محیط زیست در آن صنعت، نکات ضروری مربوط به اجرای دستورالعمل های ابلاغی سازمان در راستای کاهش آلاینده های زیست محیطی به صنایع مذکور اعلام گردید.

 مقرر گردید صنایع نامبرده در بازه زمانی کوتاهی کارشناس واحد محیط زیست خود را به اداره حفاظت محیط زیست استان و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان طی نامه ای مکتوب معرفی نمایند.

شایان ذکر است تاکنون به واسطه پیگیری های انجام شده و اجرای قانون هوای پاک ۵ فارغ التحصیل رشته محیط زیست عضو سازمان نظام مهندسی در صنایع بکارگیری شدند.
یاد آور میشود: براساس تبصره 1ماده 16 قانون هوای پاک صنایع بالای 50 نفر نیروی انسانی، ملزم به بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست می باشند

 

 

 

 

 

 

 سیدمحمد رستگاری در بازدید از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ضمن‌تقدیر از تلاش های گسترده این سازمان، خود را از این‌مجموعه دانست

-به گزارش روابط عمومی سازمان- سیدمحمدرستگاری فرماندار یزد صبح امروز ضمن نشست با ریاست و معاونین نظام مهندسی از واحدهای این سازمان بازدید بعمل آورد.
*در ابتدای این نشست رییس سازمان نظام مهندسی ضمن عرض خیرمقدم به ارایه گزارشی از سال تاسیس و روند انتخاب اعضا و روسای این سازمان پرداخت و اظهار داشت: این نهاد یک سازمان عضو محور و همچنین بهره‌بردار محور است که دارای چهار هزار عضو حقیقی و حقوقی میباشد که به ۵۰۰ نفر از اعضای آن به طور مستقیم کارارجاع میشود.
*محمدرضا خلف باغی آغازعمده فعالیت سازمان را از سال 89 با تصویب قانون افزایش بهره وری و قانون جامع دامپروری دانست و افزود: با واگذاری برخی امور به نظام مهندسی و ارایه خدمات، این سازمان شکل جدیدی به خود گرفت.
*وی گفت: کلیه تعرفه های که در حوزه اعضا می باشد توسط شورای مرکزی مصوب می گردد و تعرفه های خدمات به بهره برداران نیز توسط وزیرجهادکشاورزی سالیانه ابلاغ میگردد.
*خلف باغی سامانه های الکترونیکی را بستری مناسب برای ارایه خدمات به اعضا و بهره برداران عنوان کردو اظهار داشت: در سال جاری با وجود شیوع بیماری کرونا هیچ وقفه ای در وظایف این سازمان ایجاد نشد و همه امورخدمات به وسیله سامانه های الکترونیکی صورت گرفت و درصد رو به رشدی در صدور پروانه داشته ایم که در 4 ماهه نخست امسال قریب به 641 پروانه صادر گردید.
*رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد از راه اندازی نخستین سامانه امور اراضی کشور در هفته دولت سخن به میان آورد و افزود: در این سامانه فرآیند واگذاری ها، مجوزها و تغییرکاربری امور اراضی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
*وی از رشد ۲۲۷ درصد تعداد صدور پروانه گلخانه‌ها و رشد ۲۳۳ درصد به لحاظ وسعت پروانه‌های بهره‌برداری در سال ۹۹ خبر داد و گفت: در بخش دامپروری نیز با تسهیل امور شاهد رشد ۱۳۸ درصد هستیم.
*خلف باغی به ایجاد مراکزخدمات کشاورزی غیردولتی در شهرستانهای استان اشاره کردو افزود: براساس دستورالعملی که توسط وزیر در سال 96 ابلاغ گردید، مراکز خدمات غیردولتی به عنوان نماینده سازمان نظام مهندسی در شهرستان به مردم ارایه خدمات می دهند.
*خلف باغی یکی از دغدغه های این سازمان را ساماندهی نیروهای اتباع در گلخانه ها دانست و گفت: اگر زیرساخت‌های مناسب برای کار در محیط‌های گلخانه‌ ای مهیا گردد دانش آموختگان و بانوان نیز میتوانند در این محیط فعالیت کنند.
* درادامه فرماندار یزدضمن تبریک روز آزادی ایثارگران و آزادگان از فعالیت های صورت گرفته از ریاست وکارکنان این سازمان تقدیر وتشکرکرد.
*سیدمحمدرستگاری خود را از مجموعه منابع طبیعی و کشاورزی دانست و افزود: از زمان شکل گیری این سازمان تاکنون فعالیت های موثری در مجموعه صورت گرفته و با توجه به نوپا بودن، ارتباط های خوبی با دستگاههای دولتی داشته است.
*وی به موضوع ساماندهی گلخانه ها که پیش از این در جلسات شورای کشاورزی به آن پرداخته شده بود اشاره کرد و افزود: دغدغه فعلی مسوولین شهرستان و بخش مرکزی و حتی مردم از وضعیت فعلی گلخانه ها است از طرفی با توجه به مزایایی که کشت گلخانه ای دارد از روند توسعه و رشد آن خرسندیم اما از طرفی ساماندهی گلخانه ها مهمتر از شکل گیری آن است.
*رستگاری با بیان این مطلب که حضور اتباع در گلخانه فراتر از آن در بخش های دیگر اعم از اشتغال، سکونت دچار مشکل شده ایم؛ اظهار داشت: باتوجه به سوابق سال گذشته امسال فرمانداری محوریت را در دست گرفته و به طور جدی تری در ساماندهی اتباع ورودکرده است و در حال اجرا شدن دستورالعمل هایی همچون پاکسازی اشتغال اتباع غیرمجاز هستیم.
*وی افزود: اتباع مجاز را باید به رسمیت شناخت و به آنها در زمینه های مختلف شغلی شان آموزش داد.
*در ادامه مدیرجهادشهرستان،بخشدار و معاون برنامه ریزی فرماندار به ایراد سخن پرداختند و نکته نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه های مختلف اعم از ساماندهی اتباع در گلخانه ها و همچنین گلخانه های بدون پروانه ساخت ارایه نمودند.
*در پایان به مناسبت روز آزادی آزادگان از سیدعلی حسینی منش معاون برنامه ریزی فرماندار تقدیر به عمل آمد. همچنین از طرف فرماندار با اهدای تابلویی از زحمات محمدرضاخلف باغی رییس سازمان نظام مهندسی قدردانی گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 انعکاس نشست خبری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در هفته خبرنگار در رسانه

 * خبرگزاری ایسنا نوشت: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با اشاره به آمادگی ۴۲۵۵ نفر برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان، از ایجاد سامانه واگذاری اراضی در استان برای اولین بار در کشور در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری خبر داد.

وی افزود: در همین راستا نیز به محض واگذاری امور اراضی به این سازمان برای اولین بار در کشور اقدام به طراحی سامانه‌ واگذاری اراضی و تغییر کاربری اراضی در استان یزد کرده‌ و فاز نخست ان نیز راه‌اندازی شد که قرار است در هفته دولت امسال در قالب طرح‌های مورد بهره‌برداری، از آن با حضور مقامات کشوری رونمایی شود.

وی خاطرنشان کرد: استان یزد در بخش کشاورزی به هیچ وجه توسعه کشت ندارد بلکه تغییر نوع کشت یا تغییر کاربری داریم به عبارتی با جایگزینی کشت‌های گلخانه‌ای به جای سنتی، از محل صرفه‌جویی آب‌های مصرفی در بخش توسعه دامپروری بهره گرفته می‌شود.

 *خبرگزاری ایرنا با تیتری با عنوان نخستین سامانه واگذاری امور اراضی کشور در یزد راه اندازی شد آورد؛رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد از راه اندازی نخستین سامانه امور اراضی کشور در این استان خبر داد و گفت: در این سامانه فرآیند واگذاری ها، مجوزها و تغییرکاربری امور اراضی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

محمدرضا خلف باغی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این سامانه مجوزها با هدف کاهش فرآیندهای اداری و شفاف شدن روند صدور پروانه‌ها، مجوزها و تسهیل در صدور آنها انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در راستای حذف استعلام و رفع موانع ، زمان صدور پروانه کشاورزی به طور متوسط از ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش یافته است.

خلف باغی با اشاره به آمادگی چهار هزار و ۲۵۵ نفر برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان تصریح کرد: این نهاد یک سازمان عضو محور و همچنین بهره‌بردار محور است و  چهار هزار عضو حقیقی و حقوقی دارد، البته به ۵۰۰ نفر آنها به صورت پاره وقت کار واگذار می کند. 

 *روزنامه بشارت یزد بر تاکید رییس سازمان بر گسترش کشت کم آبخواه اشاره کردو در تیتر خود به نقل از محمدرضا خلف باغی  نوشت: حیات یزد در گروحفظ و توسعه کشاورزی است.

وی با تاکید بر این که کشاورزی جزولاینفک حیات استان صنعتی یزد است، اظهار کرد: با وجود شرایط کرونایی حاکم بر استان در سال جاری، طی چهارماه ابتدایی امسال با رشد بالایی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شاهد صدور ۶۴۱ مجوز در بخش کشاورزی استان هستیم.

وی با بیان این که متوسط زمان واگذاری اراضی به طرح‌های سرمایه‌گذاری در کشور شش ماه است، حداکثر زمان ارائه درخواست تا واگذاری زمین به این طرح‌ها در استان در قالب این سامانه را تنها ۶۰ روز عنوان و ابراز امیدواری کرد که این اقدام منجر علاوه بر رفع موانع، موجب تسریع در امر سرمایه‌گذاری در بخش‌های کشاورزی شود.

خلف‌باغی گزارشی نیز از اقدامات آموزشی و رفاهی ارائه شده برای اعضا و خانواده بهره‌برداران بیان کرد و در ادامه با اشاره به رشد ۲۲۷ درصدی در تعداد صدور پروانه گلخانه‌ها و رشد ۲۳۳ درصد به لحاظ وسعت پروانه‌های بهره‌برداری، اعلام کرد: در بخش دامپروری نیز با تسهیل امور شاهد رشد ۱۳۸ درصدی بودیم.

 * به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد آورد: در بسیاری از زمینه ها به ویژه خدمات الکترونیکی و امور اراضی سازمان در کشور پیشتاز بوده است.

محمدرضا خلف باغی خاطرنشان کرد: استان یزد در بخش کشاورزی به هیچ وجه توسعه سطح زیرکشت ندارد بلکه تغییر نوع کشت یا تغییر کاربری دارد به عبارتی با جایگزینی کشت‌های گلخانه‌ای به جای سنتی، از محل صرفه‌جویی آب‌های مصرفی در بخش توسعه دامپروری بهره گرفته می‌شود. 

 برگزاری تسنیم نوشت: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد از رشد ۲۲۷ درصدی تعداد صدور پروانه گلخانه‌ها یزد خبر داد.

محمدرضا خلف باغی گفت: رشد 227 درصدی در صدور تعداد پروانه گلخانه‌ها, 233 درصد رشد از نظر سطحی در صدور پروانه بهره‌برداری از گلخانه‌ها و رشد 138 درصدی در حوزه دامپروری نسبت به سال 97 داشته‌ایم.

وی افزود: با اشاره به اینکه 2 درصد منابع کشاورزی کشور در اختیار استان یزد است بیان کرد: 2595 مجوز آماده سرمایه‌گذاری هستند یعنی کسانی که برای زمینی که داشتند یا زمینی که به آنها داده شده پروانه تأسیس دریافت کردند و 1660 مجوز موافقت برای افرادی که باید زمین و آب مورد نظر خود را برای سرمایه‌گذاری پیگیری کنند, صادر شده است. 

 * سایت خبری تاج پرس نیز با عنوان تیتر «در حال حاضر استان یزد دارای سه هزار واحد تولیدی است» آورد: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار گفت : خبرنگاران  پاسدار امنیت و آرامش در جامعه هستند زیرا آنها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان برای پیگیری مطالباتشان هستند.

وی گفت : استان یزد به عنوان یک استان صنعتی دارای قریب سه هزار واحد تولیدی است که قطعاً قریب یک‌هزار واحد از آنها بالای 50 نفر پرسنل دارند و تاکنون بنا به درخواست‌ واحدها 26 نفر از فارغ التحصیلان توسط این سازمان معرفی شده‌اند.

خلف‌باغی با اشاره به این که سازمان نظام مهندسی کشاورزی در 26 رشته مختلف خدمات فنی و مهندسی به بهره برداران ارائه می‌دهد، افزود: خوشبختانه برای اولین بار در میان استانهای کشور با پیگیری‌هایی که انجام شد، امروز فارغ‌التحصیلان رشته محیط زیست در زمینه تهیه طرح‌های زیست محیطی و هم به عنوان مسئول HSE در واحدهای تولیدی بالای 50 نفر پرسنل از سوی سازمان در واحدهای متقاضی مشغول بکار می‌شوند. 

 * روزنامه صمت در تیتر خود به تاکید و نقل از رییس سازمان به نظارت جدی بر اشتغال گلخانه های یزد اشاره کرد و  نوشت: یکی از مشکلات موجود در بخش کشاورزی کشورمان وجود نگاه مالکانه است به عبارتی تصور اشتباهی مبنی بر این که تولیدکننده باید صاحب آب و خاک باشد در حالی که تولیدکننده باید صاحب دانش و تخصص باشد لذا در همین راستا به ۱۵ نفر از فارغ‌التحصیلان برای اجاره گلخانه تسهیلات داده شده و امیدواریم این واحدها فارغ‌التحصیل محور شوند.

وی در مقوله مهندسی شدن تولید، گفت: استان یزد جزو چهارمین استان کشور در صدور مجوز است ولی به دلیل محدودیت‌های استانی در منابع آبی که استعلام طرح‌ها در این زمینه را زمانبر می‌کند، از نظر میانگین عملکردی صدور مجوز، استان پنجم کشور محسوب می‌شویم.

*  خبرگزاری تابناک نوشت: خلف‌باغی با اشاره به افزوده شدن هشت هکتار به اراضی گلخانه‌ای استان در سال جاری، استان یزد را از نظر صدور پروانه بهره برداری کشت‌های گلخانه‌ای در جایگاه نخست کشور ذکر کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با بیان اینکه هر چند یزد، استانی برخوردار از محدودیت‌های آبی و خاکی در حوزه کشاورزی است ولی سازمان نظام مهندسی کشاورزی آن جزو پیشتازان کشوری در خیلی از حوزه‌های فعالیتی است، گفت : برای اولین بار در کشور واگذاری امور اراضی در قالب یک تفاهم‌نامه ملی به سازمان استان یزد صورت گرفته که در همین رابطه سعی شد با حذف کمیته‌های تصمیم‌گیر و الکترونیکی شدن خدمات، در پاسخگویی به متقاضیان شفاف‌سازی و تسریع شود.

وی به موضوع اشتغال اتباع خارجی در واحدهای گلخانه‌ای و دامپروری استان، گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی فقط متولی ایجاد واحدهای کشاورزی است و این که ۷۰ درصد گلخانه‌های بخش مرکزی یزد در یکی از بهترین مناطق یزد واقع شده و بیشترین اشتغال آن در اختیار اتباع است، شاید به دلیل نبود آموزش‌های مهارتی یا نبود نظارت کافی دستگاه‌ها مرتبط با حوزه اشتغال باشد.

همچنین سایت خبری یزدفردا گزارش تصویری این نشست را انعکاس داد https://b2n.ir/915579

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صفحه1 از15

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز81
دیروز91
کل بازدیدها88991

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.89.87.12
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.