wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

 رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد عنوان کرد:

ضرورت توسعه ی کشت های کم آب خواه و گسترش گلخانه ها

درحاشیه هشتمین نمایشگاه گل و گیاه رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد عنوان کرد: توسعه کشت های کم آب خواه و گسترش گلخانه ها به دلیل نقشی که در بهینه سازی مصرف آب دارند، از همان ابتدا در اولویت برنامه های توسعه ای دولت سیزدهم قرار گرفت.

محمدرضا خلف باغی افزود: اقلیم گرم و خشک و نیاز به استفاده بهینه از آب نیز سبب شد گلخانه ها و کشت گلخانه ای در استان یزد اقبال و جایگاه ویژه ای پیدا کند و توسعه گلخانه ها به خصوص در سال های اخیر، با رشد فوق العاده ای مواجه شود.

وی افزود: خوشبختانه حضور فارق التحصیلان رشته های مرتبط نیز در رونق این صنعت در استان تاثیر بسیاری داشته است، این استقبال و البته ضرورت توسعه سبب شده است برای مثال برای 2 ماهه نخست امسال حدود 200 میلیارد اعتبار اختصاص یابد که به زودی متقاضیان به ترتیب اولویت، برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

خلف باغی یکی از چالش های مهم را آفت ها دانست و بیان داشت: وجود آفت ها گریبان محصولات گلخانه ای و گلخانه داران را می گیرد که بی شک شناخت نسبت به سیکل زندگی آفات توسط گلخانه دار می تواند نقش موثری را در کاهش خسارت ایفا کند. اما متاسفانه گلخانه داران در اکثر مواقع زمانی متوجه آفات می شوند که طغیان صورت گرفته است. اخیرا به دلیل حفظ سلامت محصولات در ایران و بویژه یزد، در راستای کاهش مصرف سموم کشاورزی، کنترل تلفیقی آفات انجام می شود که امید است در سال های آتی تمام گلخانه داران با این روش به کنترل آفات بپردازند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی حضور کارشناسان برای انتخاب آگاهانه را موثر دانست و تصریح کرد:
نمایشگاه گل و گیاه یزد در راستای تامین نیاز همشهریان و به دلیل اقلیم خاص و ضرورت استفاده از گل ها و گیاهان آپارتمانی هر ساله برگزار می شود و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی نیز از این رویداد صورت می گیرد. سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد نیز با حضور در این رویداد، از طریق کارشناسان خود مشاوره های لازم را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد تا متناسب با فضای مورد نظرشان، انتخابی اصولی و آگاهانه انجام دهند.

شایان ذکر است: هشتمین نمایشگاه گل و گیاه به مدت 6 روز از 19 الی 24 اردیبهشت ماه در شهرکت بین المللی نمایشگاهها برگزار گردید.

 

 

 

استقبال خوب اعضا از تورهای گردشگری سازمان نظام مهندسی کشاورزی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان- باتوجه به استقبال خوب اعضا از تور بین المللی صنایع غذایی گلفود در شهر دبی که در اسفندماه 1401 با حضور 23 نفر از اعضای سازمان با همکاری صندوق پژوهش و فناوری استان و موسسه گردشگری سرزمین ستارگان برگزار گردید، واحد رفاه سازمان در نظر دارد تا در سال جدید تورهای تخصصی خارجی را بصورت منظم برای اعضا برگزار نماید.
 در این ارتباط در اسرع وقت برنامه زمانی آن اطلاع رسانی خواهد شد. 

 همچنین با شروع بهار و آغاز فصل گردشگری، واحد رفاه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، برای رفاه حال اعضای سازمان با انعقاد تفاهم نامه با آژانس های گردشگری به همراه تخفیفات ویژه برای اعضا و خانواده هایشان، تورهای متنوع گردشگری داخل و خارج از کشور را با زمان بندی منظم برنامه ریزی نموده است.  در این ارتباط، در تاریخ های هشتم و پانزدهم اردیبهشت ماه، برای بازدید از جاذبه های شهرستان طبس و کاشان، با حضور بالغ بر 30 نفر از اعضای سازمان تورهای گردشگری برگزار گردید.  بنا به استقبال گرم اعضای محترم، مقرر گردید این تورها متناسب با فصل مربوطه به صورت منظم اجرا گردد. لذا برنامه برگزاری تورهای آتی در اسرع وقت برای اعضای محترم اطلاع رسانی خواهد شد.

 

معاون اجرایی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد:

 استان یزد جز استانهای برتر در اجرای پروژه ترسیب کربن

 

كنوانسيون تغييرات اقليمي با هدف كاهش و متعادل نمودن غلظت گازهای گلخانه ای در سال 1992 به امضای اغلب كشورهای دنيا رسید و مورد توافق رسمی 55 كشور دنيا از جمله ايران قرار گرفت. فاز اول طرح ترسیب کربن با مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران،از نیمه سال 2003 آغاز و اجرای فاز سوم در سال 2017 در 5 استان انجام شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ، معاون اجرایی سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد با بیان اینکه استان یزد جز استانهای برتر در اجرای پروژه ترسیب کربن بوده است اظهار داشت: طرح ترسيب كربن در استان يزد از سال 1393 در شهرستان ابركوه و در سال 1396 در شهرستان های خاتم و مروست آغاز و در حال اجرا است.

شهاب الدین شریعتمداری گفت: با همکاری نظام مهندسی 32 جلسه معادل 64 ساعت آموزشی و 520 نفر ساعت آمــوزش جهت راه اندازی صندوقهای توسعه اهداف ارتقای دانش افراد در سطح روستاهای هدف در زمینه صندوق های توسعه روستایی، برگزار گردید.

وی به دستاوردهای پروژه ترسیب کربن در شهرستـــان های خاتـــم و مروست اشاره کرد و افزود: از جمله دستاوردهای این پروژه، تشکیل صندوق توسعه روستایی، تهیه اسناد معیشت، اقدامات اجرایی حوزه گیاهان دارویی ، اقدامات اجرایی حوزه صنایع دستی، اقدامات اجرایی حوزه دام و طیور، آموزش برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای پایدارو... می باشد.

شریعتمداری احداث بند خاکی در اراضی بالادســــــت قنات رحمت آباد را از دیگر فعالیت های مجریان این طرح عنوان کرد و بیان داشت: ایجاد مزرعه الگویی آنغوزه تلخ، کاشت یک هکتار رزماری، راه اندازی 6 کارگاه تولید کمپوست، تامین جمعی خوراک دام (جو) برای دامداران عضو صندوق های توسعه، احداث سیلبند کرخنگان و... از جمله فعالیت هایی است که در حوزه های مختلف طرح ترسیب کربن انجام شده است.

لازم به ذکر است: باهمکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ، اجرای طرح ترسیب کربن در استان یزد در حال اجرا و برنامه ریزی به منظور توسعه پایدار آن به صورت کمی و کیفی در کلیه شهرستانهای استان می باشد. 

 

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان تفت و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی، در راستای تفاهم نامه شماره 40507/81 مورخ 12/07/1400 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی ، تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، آموزش های کاربردی فی مابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد و دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان تفت به منظور خدمات رسانی به جامعه دانش آموختگان دانشگاهی و سایر متقاضیان مرتبط با حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست که به عنوان (بهره برداران حوزه سازمان ) می باشند، منعقد گردید.
-این تفاهم نامه با هدف توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه و سازمان، شناسایی موانع تولید و دست‌یابی به راه‌کارهای علمی و اجرایی برای رفع این موانع در بخش کشاورزی و استفاده از کليه منابع طرفين اعم از نيروی انسانی، فنی، امکانات فيزيکی و بانک‌های اطلاعاتی به منظور پشتیبانی از تولید و تقویت جریان ورود دانش به بخش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست به امضای رییس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان تفت و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان رسید

 

 

  

 

افتتاح اولین خانه محیط زیست در استان یزد

اولین خانه محیط زیست استان یزد در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی افتتاح گردید.

 

*به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی – اولین خانه محیط زیست با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد در محل سازمان نظام مهندسی افتتاح گردید.
-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در آیین رونمایی از اولین خانه محیط زیست اظهار داشت : خانه های محیط زیست یکی از بسترهای مهم برای مشارکت مردم در امر حفاظت از محیط زیست است.
-سیدرضا نورانیان افزود: هدف از راه اندازی خانه‌های محیط زیست،هم اندیشی و مشارکت برای ارایه نظرات و پیشنهادات جهت رفع مشکلات و معضلات محیط زیست از طریق جلب مشارکت مردم و فعالان محیط زیست در راستای ارتقاء شاخص‌های آموزشی مربوطه است.
-وی گفت: خانه های محیط زیست می تواند محلی برای گسترش دانش زیست محیطی و مجموعه ای برای حضور افراد دغدغه مند و دوستدار محیط زیست باشد.

 

ثبت نام 2 هزار و 871 نفر داوطلب انتخابات شورای های استانی و مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی

 

- با آغاز ثبت نام داوطلبان در ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، 2 هزار و 871 نفر در این دور از انتخابات ثبت نام بعمل آوردند.

- به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان یزد، از مجموع 2هزار و 871 نفر داوطلب ششمین دوره از انتخابات شوراهای استانی و مرکزی 57 نفر داوطلب از گروه های تحصیلی مختلف از استان یزد ثبت نام کرده که بیشترین گروه تحصیلی را رشته زراعت و اصلاح نباتات به خود اختصاص داده است.
- طبق آمار اعلامی مندرج در پایگاه اطلاع رسانی فنی و مهندسی سازمان مرکزی از بین 57 داوطلب ثبت نامی استان یزد 84 درصد مرد و 16 درصد زن و بیشترین رد سنی را بین 30 الی 40 سال گزارش نموده است.

- همچنین مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد با 46 درصد از مجموع ثبت نامی ها بیشترین مقطع داوطلبین اعلام گردیده است.

- لازم به یادآوریست: ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از 2 لغایت 6 اسفندماه و با 2 روز تمدید به مدت 8 روز ادامه داشت که داوطلبان می توانستند با مراجعه به کارتابل عضویت خود در سامانه سانکا، نسبت به ثبت نام اولیه خود اقدام نمایند. در این دور از انتخابات تمامی فرآیند ثبت نام، بارگذاری مدارک و اعلام شرایط داوطلبان، به صورت الکترونیکی و در سامانه سانکا انجام گردید.

- شایان ذکر است: اعلام اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده حداکثر تا 12 اردیبهشت1402 اعلام می گردد. همچنین برگزاری انتخابات استانها 22 اردیبهشت و تشکیل مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی 24 خردادماه برگزار خواهد شد.

 

برگزاری اولین جلسه مشترک هیات نظارت و کمیته اجرایی دوره ششم انتخابات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد

 

-اولین جلسه مشترک هیات نظارت و کمیته اجرایی دوره ششم انتخابات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، با دستور کار بررسی راهکارهای برگزاری انتخابات، شیوه اطلاع رسانی و هماهنگی در اجرا و نظارت فرآیند برگزاری انتخابات، در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی استان یزد- از بین افراد معرفی شده (براساس ضوابط)جهت انتخاب اعضای هیات نظارت و کمیته اجرایی بر انتخابات دور ششم ؛ تعداد ۳ نفر برای هیأت کمیته اجرایی و تعداد ۳ نفر برای هيأت نظارت انتخابات، توسط هیات نظارت و کمیته اجرایی مرکزی انتخاب شدند و به استان معرفی گردیدند.
همچنین در اولین جلسه، اعضای انتخابی با تعیین سمت و ترکیب اعضا اقدام نمودند.
اعضای هیات نظارت بر انتخابات
1-دکتر محمدعلی امامی میبدی (رییس)
2-مهندس فرجام فاضلی (دبیر)
3-مهندس علی مزیدی (عضو)
اعضای کمیته اجرایی انتخابات
1-دکتر سید علیرضا اسمعیل‌زاده حسینی (رییس)
2-مهندس حمید عسکری باقرآبادی (نایب رییس)
3-مهندس محمدحسین بلور مهدی آبادی (دبیر)
*شایان ذکر است؛ ثبت نام اعضا جهت کاندیداتوری در شورای استانی ازتاریخ 2 لغایت 6 اسفند ماه انجام می شود و همچنین تشکیل مجمع عمومی سازمان استان و برگزاری انتخابات در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ خواهد بود و تمامی فرآیند ثبت نام، بارگذاری مدارک و اعلام شرایط داوطلبان، به صورت الکترونیکی و در سامانه سانکا به آدرس www.sanka.agrieng.org انجام خواهد شد.

 

 

 

 


ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

 

 

به اطلاع کلیه اعضای سازمان می رساند، با عنایت به شروع فرآیند برگزاری ششمین دوره انتخابات سازمان، به منظور جلب مشارکت حداکثری اعضای در این رویداد مهم سازمانی، تمامی اخبار و اطلاعیه های انتخاباتی ضمن بارگذاری در کارتابل عضویت تمامی اعضای در سامانه سانکا، در پایگاه اطلاع رسانی سازمان نیز به آدرس ذیل قابل مشاهده و دسترسی می باشد.


*زمانبندی:

- ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای استان، دوم لغایت ششم اسفندماه ۱۴۰۱

- اعلام اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده، حداکثر تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

- تبلیغات انتخابات داوطلبان شورای استان، ۱۴ لغایت ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

- تشکیل مجمع عمومی سازمان استان ها و برگزاری انتخابات ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

- تشکیل مجمع عمومی و انجام انتخابات شورای مرکزی، ۲۴ خردادماه ۱۴۰۱

*تمامی فرآیند ثبت نام، بارگذاری مدارک و اعلام شرایط داوطلبان، به صورت الکترونیکی و در سامانه سانکا به آدرس www.sanka.agrieng.org انجام خواهد شد.

* اخبار و اطلاعیه های ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از طریق لینک ذیل قابل مشاهده و دسترسی می باشد:
www.agrieng.org/orgreport/item/1810

@nezammohandesikeshavarzii

 

عضو شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد

 راه اندازی پایگاه اطلاعات فنی و مهندسی راهی برای دسترسی آسان به اطلاعات و آمار دقیق زیر بخش های کشاورزی

 

*عضو شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد با عنوان این مطلب که امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات محور اصلی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همه کشورها است، گفت: سرعت در انجام مکاتبات، مبادله اطلاعات و کاهش مدت زمان تشریفات و بروکراسی اداری، نقش تعیین کننده ای در روند و پیشبرد امور دارد.

*به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی استان یزد، دکتر حمید سودایی زاده بسیاری از مشکلات موجود در بخش کشاورزی کشور را مربوط به کمبود آمار و اطلاعات دقیق از بخش‌های مختلف کشاورزی دانست و افزود: راه اندازی پایگاه اطلاعات فنی و مهندسی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور راهی برای دسترسی آسان به اطلاعات و آمار دقیق زیر بخش های کشاورزی می باشد.

*وی به ویژگی های این پایگاه اشاره کرد و بیان داشت: باتوجه به آنلاین بودن این سامانه به صورت ۲۴ساعته، می توان اطلاعات را لحظه ای و به صورت شفاف و غیر قابل دستکاری با دسترسی آزاد برای همه بهره برداران دریافت کرد.

*عضو شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد همچنین بیان کرد: این پایگاه اطلاعاتی دارای ۲۰ زیرمجموعه است که از مهمترین آنها می‌توان به سامانه ارجاع کار، دانش آموختگان بخش کشاورزی، مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی، شناسه فنی محصول، واحدهای خدمات بخش گیاهپزشکی و اطلاعات فنی مزارع گندم اشاره نمود که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار ذینفعان قرار می دهد.

* سودایی زاده ارائه اطلاعات فنی به بهره برداران و استفاده از علوم روز از قبیل سنجش از دور برای براورد سطح زیر کاشت محصولات مختلف و ارائه اطلاعات در حوزه آفات و بیماری های مهم واحدهای تولیدی کشاورزی را از مواردی پیشنهادی در جهت افزایش کارایی این پایگاه اطلاعاتی دانست.

 

 

صفحه1 از24

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز23
دیروز289
کل بازدیدها392145

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.238.118.27
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.