wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

بازدید از گلخانه «پاپایا» با مدیریت آقای مهندس سهامیان

                                          

 

بازدی از گلخانه «آلوئه ورا» با مدیریت خانم مهندس محمودی

 

                                      

 

بازدید از مرکز خدمات «زرین دشت چاهک» با مدیریت آقای مهندس کرمی زاده

                                         

بازدید از مرکز خدمات «آرمان مهر خاتم» با مدیریت خانم  مهندس محمودی

  

مهندس خلف باغی 24 تیرماه 98 در فرمانداری شهرستان خاتم با فرماندار این شهرستان دیدار کرد.
در این دیدار که مدیرجهاد کشاورزی شهرستان، رئیس اداره دارایی، سرپرست اداره تامین اجتماعی، رئیس اداره تعاون روستایی، مسئول نظام صنفی کشاورزی شهرستان، معاون منابع طبیعی و مدیران عامل دفاتر خدمات کشاورزی حضور داشتند؛ مدیران شرکت ها از مشکلات بیمه ای، روند استعلامات، مالیات و ارزش افزوده و همچنین ناهماهنگی بین برخی ادارات سخن به میان آوردند و از مسئولین مربوطه رفع این مشکلات را خواستار شدند.
در این جلسه ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان پس از استماع سخنان حاضرین به ایراد سخن پرداخت و از مسئولین مربوطه هماهنگی و حمایت هر چه بیشتر ازافرادی که در زمینه کشاورزی و دامپروری فعالیت دارند را خواستار شد.
محمدرضا خلف باغی با بیان اینکه شهرستان خاتم قطب کشاورزی و دامپروری یزد به شمار میرود، افزود: میتوان با اجرای تنوع کشت در منطقه و در نظر گرفتن طرح های کم آب خواه و نتیجه بخش، مانند کشت کاکتوس، پرورش شترمرغ و... در راستای اشتغالزایی تعدادی از فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی گام برداشت.
در ادامه فرماندار خاتم ضمن عرض خیرمقدم به ریاست سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: اقتصاد شهرستان خاتم از دیرباز برپایه کشاورزی و دامپروری بوده است.
وی گفت: از شهرستانی با این گستردگی در زمینه کشاورزی و دامپروری انتظار می رفت دارای چندین شرکت خدماتی فعال باشد و امیدواریم فعالیت این سه شرکت فعال، الگویی برای فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی باشد.
فرجام فاضلی افزود: در بحث کارآفرینی برای ترغیب و راهنمایی فارغ التحصیلان ، کلاس ها و دوره های آموزشی نیاز است تا فارغ التحصیل، کارآفرینی را بر شغل اداری و دولتی ترجیح دهد و از استعداد،خلاقیت و نوآوری خود استفاده کند و قدرت ریسک پذیری خود را بالا ببرد.
همچنین در این جلسه مسئولین ادارات به پرسش های شرکت های خدماتی در جهت رفع مشکلاتشان پاسخ دادند .
در پایان این جلسه مجوز تاسیس مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی زرین دشت چاهک با مدیریت آقای مهندس کرمی زاده و آرمان مهر خاتم با مدیریت خانم مهندس محمودی توسط فرماندار محترم تقدیم شد.

در راستای اجرای تفاهم نامه بین سازمان حفاظت محیط زیست و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، استان یزد دوره های HSE و EIA را با دعوت از استاد برجسته کشوری جناب آقای دکتر مقصود لو برگزار نمود.
در این راستا با توجه به برگزاری این دو دوره که هر کدام در سه روز برگزار گردید ارزیابی دکتر مقصودلو را در مورد برگزاری این دوره ها جویا شدیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان- دکتر مقصود لو برگزاری دوره های مهارتی را برای دانش آموختگان رشته های محیط زیست را ضروری دانست و گفت: بازآموزی دوره های EIA و HSE ضرورت اولیه دانش آموختگان علاقه مند به تهیه طرح توجیهی زیست محیطی است.
وی افزود: افرادی که این دوره ها را گذرانده، می توانند در مطالعات ارزیابی اثرات و پیامدهای طرح های توسعه ایفای نقش کرده و همچنین بعنوان بازرس پایش و نظارت محیط زیست استان کار پایش را انجام دهند.
رئیس اسبق دانشگاه آزاد میبد به حضور قابل قبول شرکت کنندگان در این دوره ها اشاره کرد و افزود: در کارگاهEIA حدود 30 نفر و در کارگاه HSE حدود 40 نفر شرکت داشته اند و با توجه به اهمیت این دو کارگاه چند نفر از استانهای خوزستان، اصفهان، هرمزگان در کلاس حضور داشتند و این نشاندهنده اینست که برگزاری این دوره های مهارتی نیاز دانشجویان است و مهارت های دیگری همچون مدل سازی HSE نیز باید کسب گردد.
وی اظهار داشت: متاسفانه شرایط دانشگاه ها و سرفصل های دانشگاهی به گونه ایست که دانشجویان در بهترین شرایط وقتی با مدارج دانشگاهی فوق لیسانس و دکترا فارغ التحصیل می شوند مطلقا مناسب برای بازار کار حرفه ای نیستند. بنابراین دانشجویان با گذراندن این دوره ها خلاء حرفه ای خود را پر می کنند.
دکتر مقصود لو حمایت اداره کل محیط زیست استان را در این زمینه لازم دانست و افزود: به طور جدی ضرورت بکارگیری خدمات فنی در رشته های HSE و محیط زیست را داریم اما سازمان محیط زیست ضرورت جذب و استخدام را برای افراد ندارد. امید است با توجه به زحماتی که سازمان نظام مهندسی استان کشیده است اداره کل محیط زیست نیز به تعهدات خود عمل کند و از ظرفیت به وجود آمده استفاده درست و بهینه شود و از این طریق بخشی ازکمبود نیروهای متخصص سازمانی نیز برطرف گردد.
وی با ابراز امیدواری از تشکیل این کلاس ها در راستای اشتغالزایی دانش پژوهان،سایر استان های دیگر را به الگوبرداری در برگزاری از این دوره ها، دعوت کرد.
لازم به ذکر است: در سومین و آخرین جلسه کارگاه HSE مهندس خلف باغی ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی در کلاس حضور یافت و ضمن عرض خسته نباشید، پیگیری برگزاری دوره ها، واگذاری امور و همچنین راه اندازی شرکت های مشاور را از شرکت کنندگان خواستار شد.

کارگروه نظارت بر دفع آفت کش ها ۲۰ تیرماه ۹۸ از فروشگاه های سموم کشاورزی شهرستان یزد بازدید به عمل آورد.
 در این بازدید چند فروشگاه توسط سازمان نظام مهندسی به علت عدم اعتبار پروانه وحضور مسئول فنی اخطاریه پلمپ گرفت و سموم قاچاق توسط تعزیرات جمع آوری شد

باحضور مهندس اورنگی رییس سازمان امور اراضی کشور در استان یزد، جلسه ای مورخ 19 تیرماه 98 در سالن جلسات جهادکشاورزی برگزار گردید.
در این جلسه دکتر عظیمی معاون برنامه ریزی و اقتصادی استانداری ، مدیرکل اقتصادی و مدیرکل سرمایه گذاری استانداری، مدیرکل منابع طبیعی استان، معاونین و مدیران جهادکشاورزی حضور داشتند که در راستای حل مواردی از پرونده های واگذاری اراضی ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان نیز جهت پیگیری و رفع مشکلات واگذاری تصدیهای امور اراضی مواردی را ذکر کرد.
مهندس خلف باغی ضمن تشکر از همراهی و همکاری جناب مهندس قدیری مدیر امور اراضی استان، گزارشی از واسپاری تصدیهای امور اراضی به سازمان نظام مهندسی ارایه نمود.
وی همچنین در مورد زمین های کشاورزی که بعنوان سرمایه گذاری، واگذاری شده است، سخن به میان آورد و افزود: در حوزه دامپروری حدود ۱۱۰۰ زمین واگذار شده وجود دارد که هنوز به بهره برداری نرسیده اند وگاها مانعی برای افراد سرمایه گذار می باشد که پیگیری و رفع مشکلات بهره برداران در حوزه بهره برداری می تواند تحولی در بخش کشاورزی استان و فرصت سرمایه گذاری ایجاد گردد.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان، مواردی را که بعنوان اشکال در جهت تسهیل خدمات رسانی به بهره برداران وجود داشت را مورد بررسی قرارداد و پیشنهادها و راهکارهای حل این مشکل را نیز ارایه دادند که با دستور مستقیم مهندس اورنگی رییس سازمان اراضی کشور، استان یزد بعنوان پایلوت کشور با راهکار پیشنهادی مسئول انجام امور شد

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان طی نامه ای ضمن تشکر از رهنمود های مشفقانه دکتر طالبی استاندار محترم در جهت تسریع و کاهش فرآیند صدور مجوز ها و پروانه ها، به عطف نامه شماره 18516 مورخ 26/3/98 آن مقام محترم به ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور اشاره کرد و افزود: پیرو نامه 98/2240/ی/ن/م مورخ 10/4/98 وطی نامه معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی و همچنین پیگیری دکتر رمضان نژاد، بسیاری از استعلامات و فرآیند ها کاهش یافته است.
وی به صراحت قانون جامع دامپروری از موافقت اصولی که یک نوع مجوز هست و پروانه تاسیس که نوعی پروانه می باشد اشاره کرد و عنوان کرد: برای اصلاح در حوزه ی دامپروری با توجه به تعاریف حقوقی مجوز و پروانه در حال حاضر امکان ادغام وجود ندارد اما این سازمان پیگیر اصلاح قانون و یا ارائه راهکاری قانونی برای کاهش می باشد گرچه موافقت اصولی فقط با مدرک شناسایی صادر می گردد و نیازمند ارائه هیچ استعلام یا مدرکی نمی باشد.
مهندس خلف باغی در این نامه آورده است: ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی در ایران تفاوت فاحشی با متوسط کشور های توسعه یافته دارد که این امر تنها با حضور مهندسان مهارت دار در مزارع و واحد های کشاورزی محقق خواهد شد که براساس ماده 3 قانون افزایش بهره وری مشوق های بخش کشاورزی (برق،سوخت، یارانه خوراک دام و یارانه محصولات و ...) باید به واحد هایی پرداخت گردد و از حضور این افراد بهره مند شوند لذا در جهت تحقق این امر حضور این کارشناسان نه تنها هزینه در بر نخواهد داشت بلکه باعث افزایش بهره وری که یکی از اهداف تشکیل سازمان نظام مهندسی بوده است خواهد شد که در این‌راستا از رهنمود جنابعالی در جهت تشویق بهره برداران و انتخابی بودن بکارگیری در الویت قرار خواهد گرفت.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی در این مکتوب نوشته است: دستورالعمل مسئول فنی تجربی در بحث گلخانه ها برای بهره برداران دارای تجربه بالای 5 سال تهیه و ابلاغ گردید و در حوزه دامپروری هم بحث مسئول فنی تجربی در حال بررسی و پیگیری می باشد. همچنین در خصوص ارائه طرح توجیه فنی اقتصادی ، نقشه و پلان اجرایی در بحث گلخانه ها اعداد دارای سقف و متوسط کمتر از 1.5 در هزار سرمایه گذاری می باشند و در موضوع دامپروری و شیلات با تعامل انجام شده در استان بصورت پلکانی به طور متوسط 1.7 در هزار دریافت می گردد و با پیگیری ها و توافقات صورت گرفته کلیه طرح های تهیه شده توسط این سازمان ملاک پرداخت تسهیلات بانکی و مورد پذیرش بانک های عامل خواهد شد که می تواند راهکاری برای کاهش هزینه های بهره برداران باشد.
مهندس خلف باغی خاطرنشان ساخت: گام هایی در اصلاح فرآیند صدور مجوزها برداشته شده است که پیشنهاد های جنابعالی در دستور پیگیری این سازمان قرار دارد.
وی حق الزحمه نظارت با توجه به مسئولیت و وظایف ناظر را قابل قبول دانست و عنوان کرد: پیشنهادات جهت بررسی بیشتر و ارائه راهکار های کاهش هزینه پیگیری می گردد.
مهندس خلف باغی در پایان این نامه با ابراز امیدواری از حمایت و رهنمودهای استاندار محترم آورد: با پیش بینی بودجه برای آموزش و مهارت آموزی و حمایت از دانش آموختگان و همچنین با حضور این قشر فرهیخته با سلاح علم و عمل میتوان به تحولات عظیم در بهره وری و مهندسی شدن فرایند های تولید رسید

پنج شنبه, 20 تیر 1398 ساعت 09:27

برگزاری جلسه کمیته فنی تغییر کاربری

جلسه بررسی پرونده های کمیته فنی تغییر کاربری ۱۹تیرماه ۹۸ با حضور آقایان مهندس قدیری، رییس اداره حفظ کاربری اموراراضی،مهندس مفیدی فر رئیس اداره کاداستر و مهندس خادمیان کارشناس اداره حفظ کاربری و مهندس شریعتمداری مسئول امور اراضی سازمان در سالن کنفرانس سازمان تشکیل شد.
در این جلسه ۴۶پرونده مورد بررسی قرار گرفت و موافقت ها و مخالفت ها اعلام گردید

مجمع دوم شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان یزد با حضور نمایندگان اعضا ۱۶ تیرماه98 ساعت ۱۸ در سالن شهید بهشتی برگزار گردید.
▫️در این جلسه علاوه بر استماع گزارش هیات مدیره ،پیشنهاد بودجه ۹۸ و گزارش حسابرس، انتخابات هیات مدیره شرکت از بین ۱۲ کاندیدا برای انتخاب هیات مدیره جدید صورت گرفت.
▫️اعضای انتخابی در این مجمع به ترتیب آقایان محمدرضا خلف باغی ( نظام مهندسی کشاورزی)، سید جلیل منتظری( بسیج مهندسین)، مهدی سالاری( نظام مهندسی ساختمان )، اسدی ( نظام مهندسی معدن) زحمتکش ( نظام مهندسی ساختمان) بعنوان اعضای اصلی برای مدت سه سال بعنوان هیات مدیره شرکت انتخاب گردیدند لازم به ذکر می باشد که در این جلسه با پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت از سه میلیارد ریال به ۲۵.۵میلیارد ریال با فروش سهام به اعضا یا از طریق عضویت سهامدار جدید به تصویب اعضای مجمع رسید.

☑️ ازجمله پیگیریها و اقدامات دوره اول سه ساله مدیریت هیات مدیره
➖پیگیری پروژه های نیمه تمام شهرستان و ایجاد فرصتهای سرمایه گذاری با پولهای خرد مردم و اعضا
➖خرید زمین با مشارکت سرمایه گذار و پیگیری ساخت مجتمع ۱۲۰ واحدی یکتا در زمین های تابان
➖مطالعات پروژه دوهزار میلیاردی پیامبر اعظم (ص)
➖مشارکت در بهره برداری و سرمایه گذاری پساب و فاضلاب یزد .

▫️با تصویب شورای پنجم سازمان، اعتبار لازم برای خرید سهام برای سایر اعضا نیز تامین و مورد تصویب قرار گرفت که با پیگیری سازمان تا پایان سال برای کلیه اعضای سازمان سهامدار شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد خواهند شد و سایر اعضا می توانند برای دریافت برگ سهام خود به سازمان مراجعه نمایند و کلیه اعضا نیز می توانند با سرمایه گذاری نسبت به افزایش سرمایه و خرید سهام در این شرکت با مراجعه به دفتر شرکت واقع در صفاییه خیابان وزیری اقدام نمایند.


☑️کلیه اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی که تا ابتدای سال ۹۴ به عضویت سازمان درآمده اند می توانند برای دریافت برگ سهام خود روزانه به واحد رفاهی سازمان نظام مهندسی کشاورزی مراجعه نمایند.

☑️یادآورد می شود: این شرکت در سال ۱۳۹۴ براساس فرصت بوجودآمده از تصویب قانون شرکتهای تعاونی فراگیر شهرستانی باپیگیری مشترک نظام های مهندسی استان ( ساختمان ، کشاورزی ، معدن ) و کانون کارشناسان با خرید یک سهام برای اعضا با عضویت حدود ۱۰۰۰۰ نفر و سرمایه ۳ میلیارد ریالی ثبت گردید

در یک سفر یکروزه مهندس کمال الدینی ریاست سازمان نظام مهندسی کرمان و مهندس اغماضی رییس حفظ کاربری سازمان جهادکشاورزی کرمان به همراه دو کارشناس، با ریاست سازمان نظام مهندسی یزد دیدار کردند.
در این دیدار طی جلسه ای در راستای امور سازمان موضوعاتی تبادل نظر شد و خانم مهندس نجفی کارشناس امور اراضی در مورد فعالیت ها و روند پرونده های کمیته فنی واگذاری و تغییر کاربری و همچنین پرونده های کمیسیون واگذاری و تغییر کاربری توضیحاتی ارایه دادند. همچنین با بازدید از واحد صدور پروانه ها مهندس مدرسی در مورد کاربری پنجره واحد توضیحاتی ارایه دادند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد 12 تیرماه 98 با فرماندار یزد دیدار کرد

در این دیدار مهندس خلف باغی ضمن‌ خداقوت به مهندس رستگاری بدون مقدمه از مشکلات بخش کشاورزی سخن به میان آورد.

✅ از جمله مواردی که در این جلسه به آن اشاره شد:

 - عدم وجود پستهای قرنطینه کنترل نهال و کود در استان

- عدم به روز رسانی و تمدید صدور پروانه جهت نظارت

- بکارگیری اتباع درگلخانه ها

- عدم رعایت استاندارد در ایجاد دامپروری و گلخانه

- نارضایتی همسایگان از عدم نظارت بر مصرف کودو سموم و بوی بد حاصل از مصرف نامتعارف و....

 در این جلسه معاونین سازمان آقایان دکتر دلاوری پور و مهندس دهقان و همچنین مهندس جلیلی مشاور سازمان حضور داشتند.

مهندس رستگاری نیز در این دیدار ضمن عرض خیرمقدم به تغییر کاربری برخی از واحدهای بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: با توجه به اشرافی که نظام مهندسی بر بخش کشاورزی دارد باید در جلساتی همچون جلسات اقتصاد مقاومتی،شورای اداری،بودجه بندی ، شورای کشاورزی و... حضور داشته باشد تا در آنجا به معضلات و مشکلات پرداخته شود که با مشارکت و خرد جمعی برنامه ریزی و تصمیماتی اتخاذ گردد که قطعا منافع بهره برداران و مردم در آن می باشد.

صفحه1 از7

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز80
دیروز101
کل بازدیدها11331

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 34.229.113.106
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.