wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور انجام شد:

صدور مجوز مراکز جوار کارگاهی برای مراکز توان افزایی و مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی

مراسم رونمایی و اعطای 558 مجوز مرکزجوار کارگاهی و محیط کار واقعی سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای مراکز توان افزایی سازمان سازمان نظام مهندسی کشاورزی، به صورت وبینار آنلاین در سراسر کشور و در محل سازمان فنی و حرفه ای کشور با حضور دکتر شاه پسند معاون آموزش سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان: با توجه به هماهنگی ها و توافقات انجام شده، به منظور رسمیت بخشی به طرح دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و اجرای برنامه های مهارت آموزی و برطرف شدن مشکلات و دغدغه های موجود (از جمله موضوع بیمه مهارت آموزان)، مجوز جوار کارگاهی و محیط کار واقعی توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور به تمامی مراکز توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی صادر می شود.

*لازم به ذکر است: برای ۱۷ مرکز توان افزایی در استان یزد گواهی صادر گردید.

 

به مناسبت هفته محیط زیست توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد صورت گرفت

 بازدید کارشناسان محیط زیست عضوسازمان نظام مهندسی مستقر در صنایع از شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی- به مناسبت هفته محیط زیست، با حضور معاونت آموزش و مشاور محیط زیست سازمان و تعدادی ازکارشناسان محیط زیست عضوسازمان نظام مهندسی مستقر در صنایع، از شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق بازدید بعمل آمد.
 مشاور محیط سازمان نظام مهندسی ضمن عرض تشکر و قدردانی از زحمات مجموعه سنگ آهن و پیشگام شدن در برگزاری بازدیدهای دوره ای صنایع اظهار داشت: این بازدیدها می تواند زمینه ساز تبادل اطلاعات و تجربیات جهت ارتقای سطح دانش و عملکرد نیروهای متخصص محیط زیست گردد.
علیرضا شریفی گفت: با توجه به اهمیت مناطق چهارگانه تحت حفاظت سازمان محیط زیست می توان برنامه ریزی های هدفمند جهت بازدید از این مناطق در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی داشت.
در ادامه عباس میرحاجیان بیان داشت: با توجه به حساسیت موضوع محیط زیست، دوره های آموزشی، بازآموزی و کارورزیHSE متعددی درسازمان نظام مهندسی انجام گرفته است که جهت ارتقای دانش فنی و تجربی کارشناسان، اولین گام با بازدید از مجموعه سنگ آهن مرکزی برداشته شد.
معاون آموزش سازمان نظام مهندسی افزود: امید است برنامه بازدید های دوره ای در صنایع مختلف ادامه داشته باشد تا کارشناسان بتوانند از تجربیات، فعالیت ها و دستاوردهای واحد های صنعتی مختلف الگو برداری کنند.
 شایان ذکر است: پس از بازدید از واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی و برررسی عملکرد سیستم های کنترل آلاینده های محیط زیست، کارشناسان مربوطه، دستاوردهای زیست محیطی خود را ارایه نمودند.
گفتنی است: در حاشیه این بازدید از موزه سنگ و معدن و جشنواره محیط زیست بازدید به عمل امد

 

 

 

   

 

 

 

 

    

    

    

 

 

  

 

نتایج انتخابات هیات نمایندگی اعضای شرکت تعاونی توسعه و عمران


*به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی – انتخابات دوره سوم مجمع عمومی هیات نمایندگی اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، شرکت تعاونی توسعه وعمران شهرستان یزد 18 خردادماه 1401 همزمان با هیات نمایندگی اعضای نظام مهندسی ساختمان، نظام مهندسی معدن و کانون کارشناسان رسمی دادگستری در سالن آموزش سازمان برگزار گردید.
-از 114 نفر داوطلب واجد الشرایط حوزه های( کشاورزی،معدن،ساختمان، کانون کارشناسان) 54 نفر بعنوان نمایندگان این چهار حوزه از طریق صندوق رای تعیین گردیدند.
-گفتنی است: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۷ بعنوان شرکت تعاونی فراگیر و چند منظوره با سهامداری بالغ بر ۱۲۰۰۰ نفر از مردم و مهندسان استان، تاسیس گردیده است

 

به مناسبت هفته محیط زیست انجام شد :
 برگزاری کارگاه آموزشی کاشت نهال ویژه کودکان


-به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی: به مناسبت هفته محیط زیست کارگاه آموزشی کاشت نهال ویژه کودکان با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و معاونت خدمات شهری شهرداری یزد برگزار گردید.
-این برنامه که با هدف آشنایی و تشویق کودکان به کاشت گیاه ، حفظ محیط زیست و درختان انجام گرفت با استقبال خوب کودکان و شور وشعف آنها به کاشت نهال همراه بود.
-گفتنی است: این کارگاه 17 خرداد ماه ساعت 18 الی 21 در بوستان شهدای کوچه بیوک برگزار شد

به مناسبت هفته روابط عمومی و ارتباطات صورت گرفت
 تقدیر از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد بعنوان روابط عمومی برتر

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی کشاورزی استان یزد: در هفته ارتباطات و روابط عمومی، ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در گردهمایی مدیران روابط عمومی، از روابط عمومی های برتر این سازمان تقدیر بعمل آورد.
شاهرخ رمضان نژاد، ضمن تبریک این مناسبت و تقدیر از اقدامات انجام شده در این حوزه، اظهار داشت: روابط عمومی با تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های سازمان، نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند.
وی افزود: بخش قابل توجهی از پیشران و پیشگام بودن سازمان نظام مهندسی، به عنوان حلقه واسط بین دولت و مردم، در گرو نقش آفرینی و اثر بخشی روابط عمومی در حوزه های مختلف می باشد.
رییس سازمان مرکزی گفت: اجرای سیاست های تعیین شده در حوزه های مختلف سازمان اعم از سیاست های دانش گستری، مهارت آموزی، اشتغال دانش مزد محوری، آسان سازی صدور مجوزها و مردم سازی امور بایستی با محوریت روابط عمومی ابتدا تبیین و تشریح و سپس توسط عوامل اجرایی سازمان مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد.
در ادامه از مدیران روابط عمومی استانهای، مازندران، آذربایجان شرقی، یزد، کرمان، قم، کرمانشاه، فارس و اصفهان بعنوان روابط عمومی های برتر تقدیر بعمل آمد
 شایان ذکر است: استان یزد در 3 سال متوالی بعنوان روابط عمومی برتر معرفی شده است .
یادآور می شود: ارزیابی روابط عمومی های مجموعه نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی براساس 7 شاخص ارزیابی و 31 معیار تعریف شده در سازمان مرکزی می باشد

 

 آگهی دعوت مجمع عمومی مرحله اول جهت انتخاب نمایندگان حوزه ها از طریق صندوق رای

 بدینوسیله از سهامداران محترم شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد دعوت به عمل می آید که در رای گیری انتخاب نمایندگان مجامع عمومی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد بر اساس حوزه فعالیت شرکت نمایند.
 داوطلبینی که تمایل به کاندیداتوری نمایندگی در حوزه فعالیت خود را دارند، می توانند، از طریق لینک زیر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام و تا پایان وقت اداری پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ نسبت به تحویل فرم ثبت نام به دفتر شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد به همراه کپی کارت ملی و شناسنامه اقدام نمایند.
 جهت مطالعه متن کامل خبر به لینک زیر مراجعه کنید.
https://ttoyazd.com/ballot-box

☎️03538279575

 

نشست هم اندیشی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی با شهردار و رییس شورای شهر یزد

- به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان یزد- در جلسه هم اندیشی که با حضور شهردار، رییس شورای شهر، معاونت خدمات شهری شهرداری در سالن جلسات نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار گردید؛ محمدرضا خلف باغی ضمن خیرمقدم با اشاره به شعار سال و معرفی فعالیت های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برضرورت آموزش و فرهنگ سازی در حوزه هایی همچون، مدیریت پسماند، فضای سبز، خدمات شهری تاکید کرد و اظهار داشت: می توان با بهره گیری از پتانسیل های اعضای نظام مهندسی در حوزه های شهری بویژه حضور کارشناسان متخصص رشته های محیط زیست، کشاورزی، فضای سبز، بهره گیری کرد.

- عزیزالله سیفی رییس شورای شهر به تشکیل کارگروهی سه جانبه بین شورای شهر، شهرداری و نظام مهندسی اشاره کرد و استخراج پتانسیل ها و ارایه راهکارهای عملی برای استفاده از ظرفیت های موجود را مورد تاکید قرار داد.

- در ادامه شهردار یزد به ایراد سخن پرداخت و گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های خصوصی از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی در راستای هم افزایی و حل مشکلات موجود بویژه در زمینه فضای سبز شهری و بازیافت پسماند فرصتی برای بکارگیری نیروهای متخصص است.

- ابوالقاسم محی الدینی افزود: با پیگیری ماده 31 دستگاه های اجرایی، قرارداد های داخلی بین این دو دستگاه انعقاد گردد و برخی از فعالیت های حوزه های مرتبط با بخش برون سپاری گردد.

- در این جلسه معاونت خدمات شهری شهرداری و دیگر اعضای حاضر هم به ایراد بیان دیدگاهها پرداختند

 

 

نشست حضوری رییس سازمان نظام مهندسی با مدیران مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست که با حضور رییس، معاونین سازمان و مدیران ،کارشناسان مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سالن جلسات شهید بهشتی به مدت 5 ساعت برگزار شد، محمدرضا خلف باغی ضمن یادآوری دوسال پرمخاطره وضعیت کرونایی از تلاش ها و زحمات مدیران مراکز خدمات تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: باید بر تلاش سازمان در راستای سهم بری دانش از تولید و تسریع جریان انتقال دانش و اطلاعات کشاورزی به محیط های تولید افزود.
-وی با تاکید بر شعار سال عنوان کرد: توسعه خدمات فنی توسط مراکز خدمات و همچنین شرکت‌های دانش بنیان سرلوحه برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی است.
-رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، دانش را یکی از مؤثرترین عامل پشتیبانی کننده تولید در کشاورزی دانست و گفت: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان شبکه غیردولتی برای انتقال و اشاعه دانش و فناوری های جدید می تواند بنیادی ترین پشتیبان تولید باشد.
-وی گفت: تاکنون سازمان ، اقدامات مؤثری را در جهت تسریع، تسهیل و روان سازی صدور مجوز فعالیت کشاورزی انجام داده است که این امر جریان ورود سرمایه های مردمی را تسریع کرده و سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی را توسعه می بخشد.
-در ادامه این نشست ، معاونین، مدیران سازمان درباره مسایل مرتبط با هر واحد اعم از تسهیل در ارائه خدمات صدور مجوز ، راهنمایی روند صدور مجوزها در سامانه، ارجاع کار، آموزش، کاهش زمانبری ها و.... تشریح نموده و موارد مطروحه توسط حضار جلسه مورد پاسخ ، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
-یادآورمیشود: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی با هدف ارایه خدمات فنی ومهندسی به بهره برداران و تولید کنندگان بخش کشاورزی و همچنین اشتغالزایی دانش آموختگان شکل گرفته است که در استان یزد بالغ بر 30 مرکز خدمات در شهرستان ها مستقر می باشند.

 

 

 

طی حکمی از سوی دکتر مهران فاطمی استاندار یزد

مهندس محمدرضا خلف باغی رییس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد به مدت دوسال به عنوان عضو شورای طیب استان منصوب گردید.

در این حکم آمده است؛ در پرتو عنایات خاصه حضرت ولی عصر(عج) و در اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله) و بهره‌گیری از توان علمی و عملی ابتکار و خلاقیت بسترهای لازم برای اعتلا و گسترش نشان طیب در راستای سبک زندگی رضوی و رعایت موارد ذیل فراهم شود:
- معرفی و به کارگیری استادان و مربیان دانشگاه جهت شرکت در کمیته‌های فنی و ارزیابی
-ارایه امکانات آموزشی جهت توسعه و ترویج نشان طیب
- ارایه گزارش امور مربوط به طیب در سازمان مربوطه به شورای طیب استان در جلسات فصلی
- سایر موارد مرتبط براساس اقتضا و برنامه‌ریزی شامل توسعه نشان طیب بانک‌های اطلاعاتی مورد نیاز و ...
✳️ لازم به ذکر است یزد بعنوان اولین استان کشوری جهت اجرای الگوی طیب انتخاب شده است.
✳️ نشان طیب بر اساس مبانی هستی شناسانه اسلام طراحی و الزامات آن در قالب استاندارد‌های فرایندی و سیستمی بر روی محصولات، خدمات و سازمان‌های متقاضی اعمال می‌شود که بیانگر سبک زندگی اسلامی و یکی از شاخص‌ترین محصولات مورد نیاز برای تحقق تمدن نوین اسلامی است

 

اطلاعیه مهم

قابل توجه اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

 

باتوجه به الزام ثبت درخواست صدور کلیه مجوز ها و پروانه ها از طریق درگاه ملی صدور مجوز ها به آدرس G4B.ir، از این پس درخواست های صدور پروانه اشتغال به کار مسئول فنی واحدهای گیاه‌پزشکی، پروانه اشتغال، مرکز فعالیت حرفه ای، مرکز فنی و تخصصی مهارت آموزی، کارشناسان ماده 32 از طریق درگاه مذکور ثبت درخواست می شوند و متقاضیان جهت ثبت درخواست باید به سامانه درگاه ملی مجوز ها مراجعه و شروع به ثبت درخواست نمایند.

 

 

      

                  

 

 

 

فلوچارت آموزشی نحوه ثبت درخواست در سامانه g4b 

 

صفحه1 از22

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز397
دیروز480
کل بازدیدها261259

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.236.225.157
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.