wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

در هجدهمین سالروز تاسیس سازمان (سوم تیرماه) مهندس خلف باغی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی  و اعضای شورا با دکتر طالبی استاندار یزد دیدار کردند.

در ابتدای این ملاقات مهندس خلف باغی ضمن عرض تبریک به مناسبت سوم تیرماه سالروز تاسیس این سازمان از تاریخچه تاسیس این سازمان و تصویب آن توسط مجلس شورای اسلامی   در سال 1380سخن به میان آورد و گفت:  این سازمان دارای ظرفیت های قانونی  از جمله  سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، قانون نظام جامع دامپروری، - قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی

و... میباشد.

وی عضویت افراد حقیقی و حقوقی سازمان را قریب به 4000 نفر عنوان کرد و افزود:  نزدیک به 1900 عضو فارغ التحصیل این سازمان بیکار بوده و بیش از  600 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

مهندس خلف باغی اظهار داشت: تعرفه خدمات تصدی گری واگذار شده ،سالیانه به کمک کلیه تشکلها با امضای وزیر ابلاغ می گردد و در بسیاری از تعرفه های مهندسی در استان تا ۵۰ درصد کمتر از تعرفه ابلاغی دریافت می گردد.

در این دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی به مشکلات عدیده ای که این سازمان با آن روبروست پرداخت و بیان داشت: از جمله مسایلی که این سازمان با آن روبروست این است که از سال۹۴ تاکنون  نزدیک به 737 پروانه تاسیس در خصوص دام و شیلات صادر گردیده که تنها 75 مجوز آن به بهره برداری رسیده یعنی حدود ۹۰ درصد پروانه ها هنوز به بهره برداری نرسیده اند و نزدیک به 551  صدور پروانه تاسیس گلخانه صادر گردیده و تنها 187 مورد آن به بهره برداری رسیده است که دلیل اصلی آن نیز باید بررسی گردد.

مهندس خلف باغی  یزد را بعنوان اولین استان در بکارگیری خدمات الکترونیکی معرفی کرد و با اشاره به همگامی این سازمان با سازمان مرکزی در روند پیشرو بودن خدمات الکترونیکی؛ خدماتی چون پنجره واحد صدور مجوزها، ارجاع کار، عضویت و رتبه بندی را از این جمله سامانه های الکترونیکی این سازمان بیان کرد.

در ادامه اعضای شورای شرکت کننده آقایان مهندس برزگری، آخوندی، منتظری ،کوچک زاده، آقایی، حاتمی زاده و دکتر سودایی زاده به ایراد سخن پرداختند.

استاندار محترم  پس ازاستماع سخنان حاضران ضمن تبریک سالروز تاسیس  و آرزوی موفقیت برای این سازمان به ایراد سخن پرداخت و گفت: معتقدم باید هر آنچه را که زمینه تشکل ها را فراهم می آورد تا باری از دوش دولت برداشته و از تصدی گری ها جدا گردد حمایت کرد چون تشکل ها میتوانند تقویت کننده ارتباط مردم و دولت باشند.دکتر طالبی حضور سازمان نظام مهندسی کشاورزی را در جلسات جهت در جریان قرار گرفتن تصمیمات لازم و ضروری دانست و افزود: نظام مهندسی با شرکت در جلسات ضمن ارایه سیاست ها ، گزارش رسمی  و طرح های راهبردی و پیشنهادات کاربردی میتواند سوالات و ابهامات را برطرف سازد.

استانداریزد استفاده بهینه از منابع در دسترس و صیانت از منابع را امری مهم عنوان کرد

 

                    

آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 تیر 1398

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز134
دیروز104
کل بازدیدها84642

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.226.241.176
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.