wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

در جلسه مجمع نمایندگان خلف باغی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی عنوان کرد:
عوارض از دهیاریها برای واحدهای دامی ممنوع است 

رئیس سازمان نظام مهندسی در این جلسه به حذف عوارض دهیاریها توسط معاون حقوقی رئیس جمهوری اشاره کرد و افزود: دریافت عوارض از واحدهای دامی ممنوع است ولی همچنان در استان یزد اخذ می گردد.
وی در اعتراض به اجرایی نشدن ابلاغیه های وزیر تسریع کرد: با توجه به گذشت 2 سال از اجرایی شدن دستورالعمل هایی که توسط وزیرجهاد کشاورزی ابلاغ شده است ، همچنان کارخانجات تولید خوراک دام بدون ناظر میباشند و این در حالیست که استان یزد دارای 40 فارغ التحصیل دکترا و کارشناس ارشد در این زمینه است.
خلف باغی افزود: به دلیل عدم نظارت فنی، خروجی خوراک دام از ورودی آن متفاوت است و برای آنکه یارانه ای که به شرکتها جهت تولید خوراک دام اختصاص داده میشود بجا و به حق باشد باید آنالیزی در این زمینه صورت گیرد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی با پرسش این سوال که آیا یک واحد 150 راسی گاو شیری به یک کارشناس نیاز ندارد ،اظهار داشت: حدود 600 واحد بزرگ دامپروری در استان در حال فعالیت است و بعضا از اتباع بیگانه بجای کارشناس تحصیل کرده بکار گیری می شود، با این گونه روند آیا چه کسی در آینده متضمن سلامت محصولات خواهد بود

جهت شنیدن فایل صوتی بر روی لینک زیر کلیک فرمایید

جلسه توجیهی مسئولین فنی فروشگاه های سموم استان پیرامون شرح وظایف مسئولین فنی 17 شهریورماه در سالن اجتماعات نظام مهندسی برگزار گردید.
در این جلسه رئیس سازمان نظام مهندسی حضور مسئولین فنی در فروشگاه های سم فروشی را لازم و ضروری دانست و افزود: از سال 89 براساس قانون افزایش بهره وری، صدور مجوز سم فروشی به سازمان نظام مهندسی واگذار گردیده است که نظام مهندسی متعهد به نظارت بر فروشگاههای سم فروشی می باشد.
خلف باغی یکی از دغدغه های سازمان حفظ نباتات را عدم حضور مسئولین فنی در فروشگاه ها اعلام کرد و گفت: در برخی موارد نبود مسئول فنی در فروشگاه باعث ایجاد مشکلاتی میگردد و بعضا خریدار را دچار خسارت میکند.
وی وظیفه نظام مهندسی جهت بهبود کارآیی مسئولین فنی را برگزاری کلاس های آموزشی عنوان کرد.
در ادامه جلسه مهندس دهقان معاون مدیریت حفظ نباتات استان و خانم مهندس حیدری کارشناس مسئول در ارتباط با لزوم حضور فیزیکی مسئولین فنی در فروشگاه ها و همچنین نحوه مانیتورینگ و تکمیل پرونده های فروش سموم به ایراد سخن پرداختند.
لازم به ذکر آقای دانشمند رئیس انجمن صنف سموم کشاورزی و مهندس متقی نیا نماینده سازمان نظام مهندسی در این جلسه حضور داشتند.

 

 

 در راستای تصویب مصوبه «دستورالعمل صدور پروانه اشتغال و حدود صلاحیت اعضای حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور اولین جلسه کمیته صدور پروانه اشتغال نظام مهندسی استان یزد با حضور اعضای این کمیته آقایان مهندس خلف باغی، حاتمی زاده، سلیم، دکتر دلاوری پور و خانم مهندس فلاح نژاد، 17 شهریور ماه 98 در دفتر ریاست این سازمان برگزار گردید.
در این جلسه 14 پرونده حقیقی موفق به دریافت پروانه اشتغال شدند.
*یادآور می شود برخی از وظایف این کمیته به شرح زیر می باشد:
- رعایت دستور العمل، ضوابط و مقررات مصوب شورای مرکزی در ارتباط با صدور پروانه اشتغال
- بررسی تقاضای عضو متقاضی و صلاحیت های مورد درخواست
- تصمیم گیری در خصوص صدور و تمدید اعتبار پروانه اشتغال
- ابطال پروانه اشتغال صادره بر اساس آرای هیات های بدوی و یا عالی انتظامی سازمان
- انعکاس موارد تخلف عضو به سازمان استان جهت طرح در هیات های بدوی و یا عالی انتظامی سازمان

یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 10:09

برگزاری جلسه هیات بدوی سازمان

 جلسه داوری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد 14 شهریورماه 98 با حضور آقایان مهندس خلف باغی، ملانوری،خانم دشتی و دکتر امامی در دفتر سازمان برگزار گردید.
در این جلسه با حضور خواهان و خوانده ، پرونده اختلافی بعد از تبادل نظر منجر به صلح و سازش طرفین دعوا گردید.

*  لازم به ذکر است جلسه هیات بدوی براساس ماده 24- قانون تاسیس ،به منظور رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای شاغلان حرفه مهندسی کشاورزی هیاًت بدوی انتظامی در استان ها و هیاًت عالی انتظامی در محل سازمان مرکزی تشکیل می شود .

* هیاًت بدوی انتظامی در استان ها متشکل از پنج نفر برای مدت چهار سال به شرح زیر تشکیل می شود:
-رئیس شورای استانی.
- یک نفر قاضی با ابلاغ رئیس قوه قضائیه .
- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان.
- دو نفر مهندس کشاورزی از اعضای سازمان با حداقل (10)سال سابقه کار در بخش کشاورزی با معرفی شورای استانی.
ماده27قانون تاًسیس:

* وظایف هیاًت های بدوی انتظامی استان هاعبارتند از:
- رسیدگی به تخلفات صنفی وحرفه ای اعضای سازمان در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی.
- رسیدگی به شکایات افراد حقیقی و حقوقی در ارتباط با حرفه مهندسی کشاورزی از مشمولان این قانون


به مناسبت هفته دولت نشست سه ساعته مسئولان استان و شهرستان با کشاورزان شهرستان بافق، شنبه 9 شهریورماه 98 در سالن فرمانداری بافق برگزار گردید.

با دعوت زاده رحمانی فرماندار بافق، خلف باغی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی در این جلسه حضور یافت و در جمع مسئولان و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان ، فرماندار و بخشدار مرکزی بافق و جمعی دیگر از مسئولان محلی به رسیدگی مشکلات کشاورزان و بهره برداران شهرستان در راستای رونق تولید پرداخت و حاضرین جلسه راهکارها و پیشنهادات خود را جهت رفع مشکلات ارایه نمودند.

در نهمین نمایشگاه تخصصی دام،طیور و کشاورزی استان یزد؛ دکتر عظیمی معاون امور اقتصادی استانداری  و آقایان مهندس سجادی پور رییس جهاد کشاورزی استان، آخوندی مدیرکل منابع طبیعی، زاده رحمانی فرماندار شهرستان بافق،جوادپور مدیر سازمان تعاون روستایی،فلاح نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفت، رفیع زاده عضو شورا و دبیر انجمن صنفی آبیاری، طاقه باف مدیر صنایع تبدیلی و غذایی، یزدانی مدیر حوزه رییس سازمان جهادکشاورزی، شیخ علیشاهی مدیر باغبانی و همچنین اعضا و بهره برداران و شرکت های خدماتی غیردولتی کشاورزی از غرفه نظام مهندسی بازدید به عمل آوردند.

لازم به ذکر است: در چهارمین شب نمایشگاه مهندس خلف باغی رئیس سازمان نظام مهندسی از غرفه های نمایشگاه بازدید به عمل آورد. 

در سومین شب، نهمین نمایشگاه تخصصی دام،طیور و کشاورزی مهندس آخوندی مدیرکل منابع طبیعی استان از غرفه نظام مهندسی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان/- مهندس آخوندی نمایش و ارایه توانمندیهای ادارت و سازمانهای خصوصی و دولتی را در نمایشگاهها موثر دانست و افزود: با برگزاری هرساله نمایشگاهها می توان دستاوردها و فناوری ها و نو آوری های هر بخش را در طول یکسال اطلاع رسانی کرد.
مدیرکل منابع طبیعی استان از مکان برگزاری نمایشگاه انتقاد کرد و گفت: با توجه به افتتاحیه نمایشگاه جدید و کاملتر بودن از نظر موقعیتی و مکانی، برگزاری این نمایشگاه مانند صنعت و معدن در آنجا پسندیده تر بود.
وی همچنین در ادامه انتقاداتش، زمان نمایشگاه را نامناسب توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: تداخل برنامه های هفته دولت و حجم بالای برنامه های این هفته و همچنین خاتمه نمایشگاه در روز پنج شنبه ، دلیل عدم حضور برخی از مسوولین میباشد
مهندس آخوندی ضمن تقدیر و تشکر از سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان جهت شرکت در نمایشگاه اظهار داشت: نظام مهندسی استان یزد جز نظام مهندسی های مطرح کشور به حساب می آید و اینکه دانشجویان،اساتید و کارشناسان از غرفه بازدید دارند بسی جای تقدیر و امیدواریست.
وی افزود: باتوجه به اینکه در جامعه ما نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از دیگر نظام مهندسی ها مخصوصا ساختمان کمتر شناخته شده است؛ شرکت در چنین مکان هایی را عامل شناخت مردم و آشنایی از فعالیت، عملکرد، کارکرد و کارآیی سازمان دانست.
مدیرکل منابع طبیعی تسریع کرد: استان یزد به دلیل دانشگاه های متعدد بیشترین فارغ التحصیل در بخش کشاورزی و منابع طبیعی را دارا می باشد.
مهندس آخوندی نظر خود را در مورد دستگاه پهپاد که در غرفه نظام مهندسی به نمایش گذاشته شد، چنین بیان داشت: با توجه به توضیحاتی که توسط کارشناس این دستگاه ارایه شد، هوشمند بودن دستگاه و قابلیت های بسیار خوبی که در زمینه علوم زراعی و باغی و کاهش در زمان و صرفه جویی در آب و سم و کود دارد میتواند کمک بسیاری به بهره برداران و کشاورزان باشد و استان یزد میتواند، با بکارگیری این فناوری در عرصه ها و باغاتی که ارزشمند بوده و دارای برند یزد میباشد را بعنوان الگویی از این فناوری حمایت کند

در نهمین نمایشگاه دام، طیور و کشاورزی استان یزد پهپاد سیرنگ در غرفه نظام مهندسی کشاورزی به نمایش گذاشته شد

پهپاد سیرنگ در مدل های مختلف جهت بذرپاشی، آب پاشی، محلول پاشی و کودهای جامد با ظرفیت های متفاوت طراحی شده است

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد/ دکتر عرب زاده کارشناس شرکت سیرنگ درمصاحبه اختصاصی در مورد این فناوری نوین در بخش کشاورزی توضیحاتی را ارائه نمودند که در ادامه می خوانید:
دکتر عرب زاده از ابتدای معرفی به 2 کاره بودن این دستگاه اشاره کرد و گفت: پهپاد 2 کاره سیرنگ علاوه بر سمپاشی قادر به جامد پاشی نیز می باشد که بذرپاشی و کودپاشی از مهمترین کارکردهای این پهپاد 2 کاره است.
وی یکی از قابلیت های قابل توجه این پهپاد را نازل های متنوع آن دانست و افزود: نازل های متنوع به دو طرق، نازل های چرخان (میکرونی) که در این روش با کاهش 97 درصدی مصرف آب و کاهش 30 درصدی سم انجام می گیرد ونازل های پرفشار نیز در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقام و دارای طول عمر بالایی می باشد.
عرب زاده یکی دیگر از قابلیت های این فناوری را ایجاد مه مصنوعی گرم عنوان کرد و اظهار داشت: پهپاد مه پاش گرمایی با استفاده از جدیدترین فناوری ها بر فراز باغات و مزارع به پرواز در می آید و هاله ای از مه گرم ایجاد می کند که مهمترین کاربرد مه ایجاد شده جلوگیری از سرمازدگی باغات میوه بویژه مرکبات در فصل سرما و مبارزه با پشه، شته، مگس سفید و دیگر حشرات است.
وی در پایان از برگزاری دوره آموزشی تربیت خلبان پهپاد سخن به میان آورد و گفت: با توجه به حمایت ها و سخنان رئیس سازمان مرکزی اولین دوره آموزش تربیت خلبان پهپاد به زود توسط سازمان مرکزی برای 200 نفر از استانهای کشور برگزار خواهد شد که علاقه مندان میتوانند جهت شرکت در دوره آموزشی با ثبت نام در واحد آموزش سازمان استان خود اعلام آمادگی فرمایند

 تفاهم نامه همکاری در راستای افزایش توان تخصصی اعضا، گسترش دانش کشاورزی ودست یابی به اهداف توسعه پایدار مابین سازمان نظام مهندسی به نمایندگی آقای مهندس خلف باغی و سازمان تعاون روستایی به نمایندگی از آقای مهندس جوادپور چهارشنبه 6 شهریور ماه 98منعقد گردید.
این تفاهم نامه استفاده از توان دانش آموختگان و نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در تقویت هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ها و تشکل های تعاون روستایی استان یزد در راستای ارتقای بهره وری و افزایش توان فنی آنها را هدف اصلی دانسته است.
همچنین وظایف هر سازمان در این تفاهم نامه مشخص گردید که وظایف و تعهدات مشترک به شرح زیر میباشد:
- تقویت بنیه علمی و مهارتی بهره برداران و اعضای زیرمجموعه ها
- گزینش و مصاحبه در راستای شناسایی افراد توانمند
- ایجاد و راه اندازی سامانه مشترک در راستای تقویت اطلاع رسانی و خدمات مشاوره ای
لازم به ذکر است : 130 تشکل کشاورزی در استان در قالب تعاونیهای روستایی ، تعاونی تولید و تعاونی های تخصصی بخش کشاورزی در حال فعالیت می باشند و همچنین سازمان نظام مهندسی استان نیز دارای 4 هزار عضو حقیقی و حقوقی میباشد.

کانون مهندسین خیر کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد ( عضو انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کار آفرینی اجتماعی ) در سال 1395 تشکیل و عضوگیری نموده است.
هرکانون دارای راهبر( رئیس مجموعه ) و راهنما ( رابط بین بانک و کانون ) می باشد.
اعضای می توانند با افتتاح حساب بانکداری اجتماعی عضو کانون گردیده و با ثبت نام در سامانه مرآت جهت دریافت تسهیلات، اعتبار سنجی گردند؛ کلیه مراحل از افتتاح حساب تا دریافت تسهیلات توسط کانون مستقردر صندوق تعاون و رفاه سازمان انجام می شود.
در این راستا سازمان در نظر دارد به 40 نفر از اعضای عضو کانون، امتیاز تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی با کارمزد 2 درصد و اقساط ۱۲ ماهه را معرفی نماید .
کلیه اعضایی که تمایل به دریافت تسهیلات مذکور دارند می توانند با مراجعه به صندوق تعاون و رفاه سازمان نسبت به عضویت کانون و ثبت نام برای دریافت تسهیلات اقدام نمایند
 شرایط دریافت تسهیلات عضویت معتبر سازمان و عضویت در کانون مهندسین خیر سازمان می باشد.
 قرعه کشی تسهیلات در مجمع با حضور اعضا صورت می گیرد

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد تعاون و رفاه سازمان تماس حاصل فرمایید
۴۲- ۳۶۲۹۶۵۴۰ داخلی ۶

 

صفحه1 از10

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز78
دیروز92
کل بازدیدها16533

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 18.205.109.82
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.